Ar galėjau?

Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa

Svetainė sukurta įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos NVO fondo remiamą paprojektį „Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos modernizacija ir plėtra“.

Ar galėjau?

Ar galėjau?
Autorius: Lionginas Šepetys
Prekės kodas: 978-9986-39-662-8
Pavadinimas Ar galėjau?
Žanras atsiminimai
Metai 2011
Psl. skaičius 292
Įrišimas kietas
ISBN 978-9986-39-662-8
Išmatavimai 21.7 cm x 14.5 cm x 2 cm
Kaina: 4.34 €
Kiekis:  

Atsiminimai apie 1990–1992 metus Lietuvoje

Naujoje atsiminimų knygoje vyrauja pasakojimai apie reikšmingą visai Lietuvai 1990–1992 m. laikotarpį, kai atsiminimų autorius buvo Lietuvos Aukščiausiosios TarybosAtkuriamojo Seimo deputatas. Vertinami visi lemtingi to meto įvykiai, atkuriama jų faktinė ir žmogiškoji autentika, Nepriklausomybės atkūrėjų nuotaikos ir charakteriai. Svarbaus istorinio veiksmo gija pinasi su asmeniškomis įžvalgomis, būdingomis kultūros žmogui.

Ar įmanoma nutapyti vėją iš natūros? Ne – atsako žymūs dailininkai realistai, nes jis be perstojo juda, keičiasi. / Iš Liongino Šepečio knygos „Neprarastoji karta“, 2005

Naujos knygos fragmentai:

Ar galėjau pagalvoti, kad ateis laikas, ir mano parašas guls ant nepriklausomos valstybės atstatymo dokumento?

Mano užrašų knygelėje tos dienos įrašas: „Vytauto spyris Algirdui.“ (Tada, berdos, Mykolo vardo dar neminėjome.) Tai apie Vytauto pasiūlymą Algirdui užimti Aukščiausiosios Tarybos pirmininko pavaduotojo postą.

Nesu nei barikadų, nei kaimo „ūlyčių“ peštynių žmogus. Sutinku: kai vieni kur nors gaivalingai įsiveržia, kitiems, jau čia buvusiems ir nuosaikiau atėjusiems, tenka mažumėlę pasislinkti. Skamba ne vyriškai, ne valstybiškai? Gal. Bet tik ne man. Jaučiančiam praeities svorį.

Tomis sausio dienomis ant Aukščiausiosios Tarybos gynybinių blokų atsirado užrašas: „Čia – Lietuvos širdis“. Prasmingiau nepasakysi.

Mes, lietuviai, mokame skraidyti. „Lituanicos“ sparnais, Maironio poezijos posmais, premjero Andriaus Kubiliaus saulėlydžiais – saulėtekiais. Esu optimistas...

Perkamiausios knygos
Dūžtančios formos
Aldona Ruseckaitė
Romanas apie Vytautą Mačernį
7.50 €
Justinas Marcinkevičius: kokį jį prisimename
Atsiminimai apie poetą
10.00 €
Prezidento žvalgas: du gyvenimai
Arvydas Anušauskas
Knyga apie Albiną Čiuoderį
10.00 €