Straipsniai. Kalbos. Pokalbiai. Amžininkų atsiminimai

Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa

Svetainė sukurta įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos NVO fondo remiamą paprojektį „Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos modernizacija ir plėtra“.

Straipsniai. Kalbos. Pokalbiai. Amžininkų atsiminimai

Straipsniai. Kalbos. Pokalbiai. Amžininkų atsiminimai
Straipsniai. Kalbos. Pokalbiai. Amžininkų atsiminimai
Autorius: Julius Juzeliūnas
Sudarytojas: Algirdas Ambrazas
Prekės kodas: 9789986392514
Pavadinimas Straipsniai. Kalbos. Pokalbiai. Amžininkų atsiminimai
Žanras atsiminimai, straipsniai
Metai 2002
Psl. skaičius 671 p.
Išmatavimai 21.5 cm x 14.5 cm x 4.2 cm
Kaina: 5.00 €
Kiekis:  

Atsiminimai

2016 - aisiais minint kompozitoriaus Juliaus Juzeliūno šimtąsias gimimo metines siūlome prisiminti Algirdo Ambrazo sudarytą knygą „Straipsniai. Kalbos. Pokalbiai. Amžininkų atsiminimai“.

 

 

Knygoje – trys dalys. Pirmąją sudaro žymiojo kompozitoriaus, mokslininko, pedagogo ir visuomenės veikėjo straipsniai ir kalbos, kuriose aptariami kūrybos, muzikinės kultūros, jaunimo muzikinio ugdymo, tautinio atgimimo ir valstybės kūrimo reikalai. Antrojoje – kompozitoriaus, pedagogo ir politiko pokalbiai su žurnalistais ir muzikologais. Čia toliau plėtojamos anksčiau išsakytos mintys. Daug dėmesio skiriama muzikai, jos tautiškumui, reikšmė visuomenei – mokyklai, bažnyčiai, kultūrai. Svarstoma religijos, moralės reikšmė asmenybės ugdymui, pabrėžiamas taurinantis meno poveikis žmogui; nepamirštami muzikos profesionalumo reikalai. Trečiojoje dalyje – žymių kompozitorių, atlikėjų, bendražygių, mokinių ir artimųjų atsiminimai.

„Kai žvelgi į praėjusį šimtmetį, viso Lietuvos gyvenimo – ir visuomeninio, ir kultūrinio – šimtmetį, į atkurtos Respublikos jaunystę bei pavergimą, po to vėl išsivadavimą – visur ten praeina Juliaus Juzeliūno gyvenimas, jo pėdos paliktos visose pastangose, kovose, džiaugsmuose ir nelaimėse. Ir visur matysime labai pastovią, nuoseklią ir tvirtą poziciją. Tai žmogus, kuris tvirtai stovėjo gimtojoje žemėje, valstietiškai tvirtai ir valstietiškai nepastumiamas. Kurie buvo šalia jo, matė daug, pasimokė daug. Ir prisimint galime daug.“

Vytautas Landsbergis 

Perkamiausios knygos
Dūžtančios formos
Aldona Ruseckaitė
Romanas apie Vytautą Mačernį
7.50 €
Justinas Marcinkevičius: kokį jį prisimename
Atsiminimai apie poetą
10.00 €
Prezidento žvalgas: du gyvenimai
Arvydas Anušauskas
Knyga apie Albiną Čiuoderį
10.00 €