Atversta ir apversta

Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa

Svetainė sukurta įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos NVO fondo remiamą paprojektį „Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos modernizacija ir plėtra“.

Atversta ir apversta

Atversta ir apversta
Autorius: Eglė Gudonytė
Prekės kodas: 9789986399650
Pavadinimas Atversta ir apversta
Žanras Romanas
Metai 2017
Psl. skaičius 296 p.
Įrišimas kietas
Dailininkė Deimantė Rybakovienė
ISBN 978-9986-39-965-0
Išmatavimai 21.7 cm x 14.5 cm x 3 cm
Kaina: 9.00 €
Kiekis:  

Romanas, kokio tikiesi

Knyga yra apie tai, ko jaučiamės esą verti gauti iš likimo ir ko negaunam.

Romane „Atversta ir apversta“ Eglė Gudonytė vaizduoja jaunų šiuolaikinių moterų problemas. Autorė apžvelgia pagrindines moters gyvenimo stoteles, pasitelkusi dvi pagrindines veikėjas. Abi jos vienodai svarbios, viena ieško „svajonių vaiko“, kita – savo „antrosios puselės“. Rūtai vietoj dukrelės, turėjusios būti vaiku-žaisliuku, likimas dovanoja vaiką su negalia ir atima vyrą, o Azalijai neduota nei to, nei ano. Užuovėją nuo vienatvės moterys randa savitame požiūryje į gyvenimą, kūryboje, tradicinėse vertybėse. 

„Iš pradžių norėjau „išdurti“ – tekstą pateikti lyg erotinį romaną, kam nors galbūt sukelti seilėtekį, gal kvailą knygos pirkimą, pavyzdžiui, mergvakariams, o paskui skardžiai pasijuokti. O gal pasiverkti? Kad būtų kaip su čili pipiru – toks linksmas, raudonas, mažutis, juokingas, bet tik atsikąsk. Norėjau gerai pasijuokti iš popso, iš skaitalų, iš tųjų skaitalų skaitytojų.

Juo toliau rašiau, juo mažiau norėjau pasijuokti ir rašymas tapo procesu, dėliojimu, kurie gi taškai sutampa Tos, kuri stengiasi būti kaip visi, ir Tos, kuri niekada nebus kaip visi. Ieškojimu to kiečiausio, tvirčiausio pasaulio pagrindo, kada nebejaustumei, jog grimzta kojos. Ieškojimu drauge su tomis, kurios ieško. Norėjau apžioti moters savasties amplitudę nuo Lametri žmogaus-mašinos iki sodžiaus lelijėlės, nuo heteros iki karžygės, nuo vakarėlių liūtės iki motinos-vilkės, nuo bakchantės iki matronos. Norėjau pereiti pagrindines moters gyvenimo stoteles: vaikystę, drauges, vyrus, tėvus, vaikus, mirtį, vyniojant laiką tarsi siūlą. O aktyvi moteris ne tik vynioja, ji išdrįsta ir durti adata bei susiūti.“ – Eglė Gudonytė

Susiję leidiniai

Čilberio moterų choras
-30%
7.00 € 10.00 €
Eik su juo
-24%
8.00 € 10.50 €
Akimirka prieš laimę
-20%
8.00 € 10.00 €


<p>Neseniai pasirodęs rašytojos Eglės Gudonytės romanas „Atversta ir apversta“ pirmiausia vilioja skaitytojų akį ryškiu, skaniu knygos viršeliu (dailininkė Deimantė Rybakovienė). Tuomet, kai atkreipiamas dėmesys, autorė ima pasakoti dviejų moterų gyvenimo istorijas, kurios iš pradžių gali pasirodyti kurioziškos it Bridžitos Džouns dienoraštyje, tačiau nebūtinai yra tokios saldžios, kaip spurgos…&nbsp;</p> <p>Eglė Gudonytė, išleidusi romaną apie trijų kartų moteris „Karta nuo Sibiro“ (Mintis, 2013), naujame romane „Atversta ir apversta“ vaizduoja jaunų šiuolaikinių moterų problemas. Autorė apžvelgia pagrindines moters gyvenimo stoteles, pasitelkusi dvi pagrindines veikėjas. Abi jos vienodai svarbios, viena ieško „svajonių vaiko“, kita – savo „antrosios puselės“. Rūtai vietoj dukrelės, turėjusios būti vaiku-žaisliuku, likimas dovanoja vaiką su negalia ir atima vyrą, o Azalijai neduota nei to, nei ano. Užuovėją nuo vienatvės moterys randa savitame požiūryje į gyvenimą, kūryboje, tradicinėse vertybėse.</p> <p>Rašytojos Eglės Gudonytės teigimu, svarbiausia yra tai, ką skaitytojas perskaitys tarp skirsnelių – ar užčiuops tą siūlą, surišantį šiandien ir anuomet, juokinga ir graudu, seksą ir meilę, ilgesį ir vėjavaikiškumą, paukščius ir moteris, akimirkas ir būtį, gyvenimą ir mirtį. Pasak autorės, tai, kas yra kūniškumas, daiktiškumas, komiškai primityvūs meilės nuotykiai – su visa pagarba dualizmui, ji talpina į žemesniąją būties dalį, tikėdama, kad siela be kūno yra laimingesnė, nors kartais gali su pastaruoju susidraugauti, ir tai daugiausia, ką įmanu pasiekti (tikriausiai tik vaikystėje ir savo laiko rudenėjime). Jaunam kūniškumas ir daiktiškumas teikia daug džiaugsmo, matyt, tokia materijos prasmė – sako E. Gudonytė.</p> <p>Autorė sudomina skaitytoją, šmaikščiai pasakodama lengvą istoriją, o per ją imasi gvildenti rimtą psichologinę socialinę problemą. Net už komiškai primityvių meilės nuotykių slypi šiuolaikinės Lietuvos demografinės, ekonominės bėdos. Romanas priverčia susimąstyti apie egzistencinius dalykus, įsipareigojimus kitai žmogiškai būtybei, apie atjautą ir pagalbą ištverti buvimo sunkybę. Autorė įtraukia ir poetiškų ekskursų apie bėgantį laiką ir mirtį, ir buitiškų, fiziologinių charakteristikų, suriša juoką ir graudulį, seksą ir meilę, akimirkas ir būtį, nuo džounsiško juoko peršoka prie kafkiško liūdesio. Patraukia pasakojimo audinys ir subtilus kalbos jausmas, džiazavimas su žodžiu.</p> <p>Eglė Gudonytė apie šiuolaikinių provincijos moterų problemas pasakoja jautriai ir stilingai, šiuolaikinę prozą praturtina asociatyvia, humoro nestokojančia menine kalba.</p> <p>Eglė Gudonytė gimė 1970 m. Radviliškyje. Baigusi Klaipėdos universitetą, įgijo lietuvių filologijos ir režisūros specialybę, dirbo Klaipėdos miesto savivaldybėje. Nuo 2017 m. gyvena Vilniuje. 2013 m. „Minties“ leidykla išleido jos dokumentinį romaną „Karta nuo Sibiro“. Naujasis romanas „Atversta ir apversta“ – drąsus šuolis į beletristiką, šiuolaikinių moterų problemas.</p>
2018 Spalis
P A T K P Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Perkamiausios knygos
Neregimieji
Roy Jacobsen
Nominuotas 2017 m. Man Booker International premijai 
8.50 €
Ei, čia mano baubas!
Amanda Noll
Dar viena istorija apie baubus po lova!
6.50 €
Food Pharmacy / Maisto farmacija
Lina Nertby Aurell ir Mia Clase
Naujas požiūris į maistą
11.50 €