Skardinis būgnelis

Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa

Svetainė sukurta įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos NVO fondo remiamą paprojektį „Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos modernizacija ir plėtra“.

Skardinis būgnelis

Skardinis būgnelis
Autorius: Günter Grass
Prekės kodas: 9789986398974
Pavadinimas Skardinis būgnelis
Žanras romanas
Vertėjas iš vokiečių kalbos vertė Teodoras Četrauskas
Metai 2016
Psl. skaičius 660 p.
Įrišimas kietas, su aplanku
Dailininkas Zigmantas Butautis
ISBN 978-9986-39-897-4
Išmatavimai 21.7 cm x 14.5 cm x 5.5 cm
Kaina: 12.50 €

Vienas svarbiausių XX a. romanų 

1924 m. laisvajame Dancige gimė stebuklingas vaikas. Praėjus vos kelioms minutėms po gimimo jis ėmė suprasti suaugusiųjų žodžius. Bet sulaukęs trejų nusprendė nebeaugti, nors protu pranoko bet kurį suaugusįjį. Per savo neįtikėtiną gyvenimą Oskariukas įvykdė daug kraupių nusikaltimų bei nuostabiausių stebuklų, kosėjo bažnyčiose ir stebėjo skruzdėles, rado Vakarus ir prarado Rytus. Ir vis nesiliovė mušęs būgno. Jis niekada nieko nesigailėjo, užtat uždainavęs mokėjo sutrupinti langus ir gesinti žibintus. Suimtas, nuteistas, išteisintas, jis ir švęsdamas savo trisdešimtąjį gimtadienį tebebijojo baubo – amen.
„Skardinis būgnelis“, pradėjęs garsiąją „Dancigo trilogiją“, iki šiol pasaulio literatūroje šokiruoja ir skaitytojus, ir kritikus. Tai ne knyga apie XX amžių, o pats XX amžius – epocha, kai žmogus kilo aukščiau, nei galėjo pasvajoti, ir krito į neišmatuojamas gilumas.
Kai kas šią knygą vadino Dievą niekinančia pornografija, kai kas – neprilygstamu šedevru, savo laiku ji buvo netgi uždrausta nuo Rytų bloko iki Iberijos pusiasalio. Kad ir kaip būtų, aišku viena – norint suprasti XX šimtmetį, šią knygą perskaityti būtina.

Günteris Grassas (1927–2015) – vienas didžiausių Vokietijos talentų, prozininkas, dramaturgas, poetas. 1999-aisiais už „gyvą užmiršto istorijos veido vaizdavimą“ buvo apdovanotas Nobelio literatūros premija.

Susiję leidiniai

Svogūno lupimas
11.00 €
Katė ir pelė
7.70 €
Šuniški metai
12.80 €


<p>Po daugiau nei dvidešimties metų pertraukos atnaujintas lietuviškai vėl pasirodė vienas svarbiausių XX a. amžiaus romanų – Günterio Grasso „Skardinis būgnelis“. 2016-aisiais miręs Vokietijos prozininkas, dramaturgas, poetas, 1999 m. Nobelio literatūros premijos laureatas buvo tikras savo epochos liudytojas, metraštininkas ir vizionierius, aštriai kėlęs žmogaus atsakomybės ir būtinybės neprarasti atminties temas. 2000-aisiais drauge su Czesławu Miloszu ir Wisława Szymborska viešėdamas Vilniuje rašytojas sakė: „Prisimindami mes kalbamės su gyvaisiais ir mirusiaisiais. Kai mus prisimena, mes išgyvename. O užmarštis įtvirtina mirtį.“ Pasak G. Grasso, rašytojas žino, kad prisiminimų dažnai šaukiamasi lyg tos katės, kurią reikia paglostyti, kartais ir prieš plauką, kad pradėtų traškėti. Prisiminti – tai likti žmogumi ir tiesti kelius esamam bei būsimam gyvenimui.</p> <p>Būtent atminties praradimas – tiek asmeninės, tiek kolektyvinės – kelia didžiausią grėsmę pasauliui. Likus mažiau nei trims savaitėms iki mirties autorius pranašiškai įspėjo apie trečiojo pasaulinio karo pavojų. „Mes rizikuojame pakartoti savo ankstesnes klaidas, – teigė jis. – Mes einame trečiojo didžiojo karo link. Dabar visur liejasi kraujas. Mes patys to nesuvokdami, lyg kokie lunatikai galime prieiti prie dar vieno pasaulinio karo.“</p> <p>„Skardinis būgnelis“, pradėjęs garsiąją „Dancigo trilogiją“, pasirodė praėjus vos 14 metų po Antrojo pasaulinio karo. Šis spalvingas, ironiškas ir neretai ciniškas romanas kaip joks kitas kūrinys atskleidžia XX šimtmečio šlovę ir katastrofas, nuotaikas, atmosferą, manijas ir baimes. Pasak literatūros kritikų, tai ne knyga apie XX amžių, o pats XX amžius – šizofreniška savinaikos era, kai žmogus kilo aukščiau, nei galėjo pasvajoti, ir ištiktas nedovanotinos amnezijos krito į neišmatuojamas gilumas.</p> <p>G. Grasso pasakotojas, atsisakęs užaugti keistuolis, kiekviename žmoguje regi didėjančią beprotybę, neanalizuodamas priežasčių jis atskleidžia baisiąją žmogaus prigimties pusę ir juokiasi šiurpiu juoku. Herojaus skardinis būgnelis tampa jo pasipriešinimo nužmogėjimui simboliu. Būgno tratėjimas tarsi kviečia mus pabusti, prisiminti tai, kas jau buvo, ir neleisti sunaikinti pasaulio. Šiandien šios knygos pasakojimas kaip niekada aktualus.</p> <p><em>Günter Grass. Skardinis būgnelis: romanas. Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2016. ISBN&nbsp;<br /> 978-9986-39-897-4 660 p. Iš vokiečių kalbos vertė Teodoras Četrauskas. Dailininkas Zigmas Butautis.</em></p>
2018 Spalis
P A T K P Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Perkamiausios knygos
Food Pharmacy / Maisto farmacija
Lina Nertby Aurell ir Mia Clase
Naujas požiūris į maistą
11.50 €
Neregimieji
Roy Jacobsen
Nominuotas 2017 m. Man Booker International premijai 
8.50 €
Peliukas ir Liuka
Kerry Shawn Keys
SKIE-ME-NUO-TA  KNY-GE-LĖ  VAI-KAMS
6.00 €