Iš natų

Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa

Svetainė sukurta įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos NVO fondo remiamą paprojektį „Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos modernizacija ir plėtra“.

Iš natų

Iš natų
-43%
Autorius: Artūras Valionis
Prekės kodas: 9789986398554
Pavadinimas Iš natų
Žanras eilėraščiai
Metai 2015
Psl. skaičius 112 p.
Įrišimas minkštas, su atvartais
Dailininkas Rimvydas Kepežinskas
ISBN 978-9986-39-855-4
Išmatavimai 25.5 cm x 17.2 cm x 1 cm
Kaina: 7.00 € 4.00 €
Kiekis:  

Kameriniai kūriniai vienišam balsui

I. Tai, kaip jau po truputį aiškėja, yra pranešimas apie naujausią Artūro Valionio poezijos knygą „Iš natų“.

II. Pasak autoriaus, ši poezijos knyga – ketvirtoji. Leidykla patvirtina. 

III. Knygos dailininkas Rimvydas Kepežinskas. Berašant dailininkas, pirštas nusprūdo nuo klaviatūros, tarp a ir l neįsiterpė i, ir čia vos neliko įrašyta knygos dalininkas. Nieko tokio, sako knygos autorius, juk absoliuti tiesa, kad dailininkas yra šios knygos dalininkas.

IV. O knygos anotacija sako: „Ratas užsidaro“, ir kas galėtų tiksliai pasakyti, kas čia turėta omenyje? Autorius nutyli. Tačiau galėtume jūsų paklausti, ar būtina įrėminti erdvę tiksliais apibrėžimais ir paaiškinimais, ar ne geriau prisėsti ir perleisti per save šiuos kamerinius kūrinius vienišam balsui? Šį popierinį žodžių vinilą, kuriame, kaip ir priklauso, yra A pusė. Pasakius A, reikia pasakyti, kad rasite ir B pusę. Sekant geriausiomis tradicijomis, yra ir bonus įrašas, pridėta ir extra dalykų.

V. Knyga, kurioje dera gelmė ir žaismė, žodis ir boso raktas, α ir @, trunka apytiksliai keturiasdešimt penkias minutes ir tris sekundes, ir dar tiek, kiek pridės teisėjas. O teisėjas dažniausiai prideda tris minutes. 

VI. Artūras Valionis seniai užsirekomendavo kaip poetas, griaunantis mitą apie liūdną lietuvių poezijos dalią. „Iš natų“ – ne išimtis. Žiūrėtina, klausytina, dainuotina knyga. Ir, žinoma, visų pirma, skaitytina.  O visa tai, ko jums, kaip šių kamerinių kūrinių atlikėjoms ir atlikėjams prireiks, išvardinta knygos viršelyje esančiame Raideryje lapkričiui (Raideris yra muzikantų ir atlikėjų reikalavimų beigi pageidavimų renginių organizatoriams sąrašas, bet ką tik perskaitę šias eilutes, jūs jau žinote, kas tai yra).

VII. „Iš natų“ – gerų emocijų partitūra. Skirta kiekvienai ir kiekvienam, gebančiam skaityti. Iš natų. Pauzių. Eilučių. Tarp eilučių. Iš to, kas parašyta. Nupiešta. Atidengta. Paslėpta.

Susiję leidiniai

Daugiau šviesos į mūsų vartus
-55%
3.00 € 6.66 €


<p>Artūro Valionio poezijos knyga „Iš natų“ skaitytoją „perjungia“ į audialinę patirtį ir paverčia klausytoju. Knygos dailininko Rimvydo Kepežinsko darbas rankose laikantįjį „Iš natų“ kreipia į muzikinę plotmę. Centrinė A. Valionio knygos tema yra laikas. Poezija išsivaduoja iš literatūriškumo, ji, kaip ir muzika, virsta laiko menu. Kultūriniai kontekstai, kaip ir S. Gedos poezijoje, yra atminties forma: skambanti literatūros Tradicija, kuri paradoksaliai įtvirtina poetą dabarties laike. Muziejinis santykis su literatūros istorija ir senovės graikų mitologija būtų restauratyvus. Knygos „Iš natų“ kalbančiojo kultūrinė atmintis nekonstruoja ateities – kai santykis su pirmtakais ar mitologija yra iliustratyvus, randasi būsimo gyvenimo nuojautų, projekcijų. A. Valionio subjektas skamba ne tik „dabar“, bet ir „čia“ – mažame kambaryje. „Iš natų“ savitumas slypi būtent laiko ir erdvės jungtyje. Eilėraštis suskamba kaip vienio išsipildymas. Daiktiškame knygos pavidale vizualumas sietinas su iliustracijomis, o laikiškumas – su tekstais. „Iš natų“ yra ir asmeninės tradicijos tąsa: tiesa, kalba ne tokia žaidybiška, eilėraštis yra Įvykis, kuriam rastis visai nereikia kalbos ornamentų ar neiššifruojamų metaforų. Eilėraščio „Ką pasėsi tą ir pajusi | reziumė“ epigrafas „Juk ne pradžia, o pabaiga svarbiausia!“ byloja, kad eilėraštis yra laiko pabaiga – viskas suteka į dabartį, kuri neturi tęsinio. Dieviškumo matmuo subjekto negelbsti, knygoje gausu originalios, ne skaudžios, ne dramatiškos, o stebėtinai ramios pasitenkinimo dabartimi laikysenos ir kartu pabaigos nuojautų. Knyga baigiama ketvirtojo viršelio eilėraščiu „Raideris lapkričiui“: kalbėjimas yra baigtinis, su tuo be jokio stoicizmo ar perdėtos kančios reikia susitaikyti. „Iš natų“ yra ramus, senovės graikų laikus (bet ne amfiteatrą) primenantis komfortiškas klausymas – ir rašančiojo, ir skaitančiojo. Muzika ir poezija sukelia klasikinį katarsį.</p> <p>ETAŽERĖ. Ramūnas Čičelis. „Nemunas“ Nr. 3 (2016 m. vasario 4-24 d.)</p>
2018 Rugsėjis
P A T K P Š S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Perkamiausios knygos
Neregimieji
Roy Jacobsen
Nominuotas 2017 m. Man Booker International premijai 
8.50 €
Ei, čia mano baubas!
Amanda Noll
Dar viena istorija apie baubus po lova!
6.50 €
Food Pharmacy / Maisto farmacija
Lina Nertby Aurell ir Mia Clase
Naujas požiūris į maistą
11.50 €