Sudie, Hemingvėjau

Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa

Svetainė sukurta įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos NVO fondo remiamą paprojektį „Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos modernizacija ir plėtra“.

Sudie, Hemingvėjau

Sudie, Hemingvėjau
-41%
Autorius: Leonardo Padura
Prekės kodas: 9789986399216
Pavadinimas Sudie, Hemingvėjau
Žanras romanas
Vertėjas iš ispanų kalbos vertė Arvydas Makštutis
Metai 2016
Psl. skaičius 192 p.
Įrišimas kietas
Dailininkė Deimantė Rybakovienė
ISBN 978-9986-39-921-6
Išmatavimai 21.7 cm x 14 cm x 2 cm
Kaina: 8.50 € 5.00 €
Kiekis:  

Atskleidžia tamsiausias garsiojo rašytojo gyvenimo istorijas

Kai buvusioje Hemingvėjaus sodyboje Havanoje po tropinės audros randamas skeletas, išaiškinti jo paslaptį, kviečiamas atsistatydinęs policijos tyrėjas Marijas Kondė. Garsiojo rašytojo gyvenimo bei kūrybos žinovas, pats nusprendęs tapti rašytoju, nenoriai imasi 40 metų senumo bylos. Bet kas gi vis dėlto nutiko 1958-ųjų spalio 3-iąją? Aiškėjant skandalingoms senų įvykių aplinkybėms, Kondė iš naujo pažvelgia į dar vaikystėje susikurtą Tėčio Hemingvėjaus portretą.

Busdamas iš miegų Hemingvėjus savo kambaryje pamato nepažįstamąjį. Šis rankose laiko juodas Avos Gardner kelnaites ir 22 kalibro revolverį. Kelnaitės ir revolveris, – abu šie daiktai kartu, – 1958-aisiais neleidžia Hemingvėjui užmiršti, kad būta geresnių laikų, kai jis žvejojo adatžuves, medžiojo liūtus Afrikoje, atostogavo Paryžiuje, o aplinkui liejosi romas ir sukosi moterys.

Leonardo Padura romane susieja faktus bei išmonę. Detektyvo Kondės gyvenimas pinasi su spalvinga, romu permirkusia, prabangos likučiais blyksinčia Kuba prieš keturis dešimtmečius – ta epocha, kai didysis literatūros genijus pajuto, kad jį apleidžia fizinės ir kūrybinės jėgos.

Leonardo Padura (Leonardo Padura Fuentes) – garsiausias šiuolaikinis Kubos rašytojas, žurnalistas, kritikas. 2012 m. apdovanotas svarbiausia Kuboje Nacionaline literatūros premija.

Susiję leidiniai

Merso. Naujas tyrimas
-33%
4.50 € 6.70 €


<p>Fidelio Castro mirtis mūsų žiniasklaidoje pastaruoju metu sukėlė ištisą komentarų bangą apie tai, kokia ateitis laukia Kubos. Kad ir kokia ji būtų, tuo metu, kai Kubos turizmo sektorius fiksuoja naujus rekordus, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla kviečia artimiau susipažinti su šiuolaikine Kubos literatūra. Knygynus ką tik pasiekė bene žymiausio šiandienos Kubos rašytojo Leonardo Paduros romanas „Sudie, Hemingvėjau“.</p> <p>L. Padura gimė 1955 m. Havanoje. 1980 m. Havanos universitete baigė literatūros mokslų studijas. Garsus žurnalistas, vienas žinomiausių ir populiariausių Kubos rašytojų iš esmės atnaujino kubietiškąjį kriminalinį romaną ir šį žanrą panaudojo šiandieninės, besikeičiančios Kubos gyvenimo dvasiai atskleisti. Autoriaus romanai – tarsi kvietimas pokalbiui apie Kubos visuomenę, taip pat ir mėginimas atlikti savo kartos meno kūrėjų sąžinės apyskaitą.</p> <p>L. Padura savo romane susieja faktus bei išmonę. Kūrinio herojaus detektyvo Kondės gyvenimas pinasi su permirkusia romu ir prabangos likučiais blyksinčia Kuba prieš keturis dešimtmečius – ta epocha, kai literatūros genijus Ernestas Hemingvėjus pajuto, kad jį apleidžia fizinės ir kūrybinės jėgos.</p> <p>Romane pasakojama apie tai, kaip prabėgus keturiems dešimtmečiams po E. Hemingvėjaus mirties, jo sodyboje netoli Havanos aptinkami nežinomo žmogaus palaikai ir FTB pareigūno tarnybinis ženklelis. Panašu, kad nežinomasis buvo nužudytas dviem automato „Thompson“, – ginklo iš legendinės E. Hemingvėjaus kolekcijos, – šūviais. Nejaugi žudikas iš tikrųjų buvo pats genialusis rašytojas? Kubos policija sutrikusi ir delsia atlikti išsamų tyrimą, stengdamasi nuslėpti radinį nuo visuomenės. Tačiau šią sudėtingą bylą išnarplioti imasi vienas nepaprastas Havanos policininkas. Tai – Marijas Kondė. Jis – ne tik buvęs detektyvas, bet ir Hemingvėjaus kūrybos bei gyvenimo žinovas. Tirdamas nužudymą, Kondė priverstas išgyventi visą E. Hemingvėjaus paskutinių dienų Kuboje dramą. Jis sumaniai apklausia buvusius rašytojo tarnautojus, senus bendražygius ir galiausiai pamažu praskleidžia paskutiniosios Ernesto Hemingvėjaus paslapties skraistę...</p> <p>L. Paduros kūryba įvertinta daugybe apdovanojimų ir premijų. Už romaną „Sudie, Hemingvėjau“ rašytojas 2007 m. apdovanotas Vokietijos tarptautine kriminalinių romanų autorių premija.</p> <p>L. Padura taip pat apdovanotas Kubos nacionaline literatūros premija (2012), Tarptautine detektyvų autorių asociacijos premija „Hammet“ (1997, 1998, 2005), „Roger Caillois“ premija, skiriama Lotynų Amerikos rašytojams (2011), Prancūzijos „Meno ir literatūros ordino“ premija (2013), Astūrijos princesės literatūros premija (2015) ir kt. Autoriaus kūriniai verčiami į daugelį pasaulio kalbų.</p> <p><em>Leonardo Padura. Sudie, Hemingvėjau: romanas. Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2016. ISBN 978-9986-39-921-6, 192 p. Iš ispanų kalbos vertė Arvydas Makštutis, dailininkė Deimantė Rybakovienė.&nbsp;</em></p>
2018 Spalis
P A T K P Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Perkamiausios knygos
Food Pharmacy / Maisto farmacija
Lina Nertby Aurell ir Mia Clase
Naujas požiūris į maistą
11.50 €
Neregimieji
Roy Jacobsen
Nominuotas 2017 m. Man Booker International premijai 
8.50 €
Peliukas ir Liuka
Kerry Shawn Keys
SKIE-ME-NUO-TA  KNY-GE-LĖ  VAI-KAMS
6.00 €