Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa

Svetainė sukurta įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos NVO fondo remiamą paprojektį „Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos modernizacija ir plėtra“.

2018 Spalis
P A T K P Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Perkamiausios knygos
Food Pharmacy / Maisto farmacija
Lina Nertby Aurell ir Mia Clase
Naujas požiūris į maistą
11.50 €
Neregimieji
Roy Jacobsen
Nominuotas 2017 m. Man Booker International premijai 
8.50 €
Peliukas ir Liuka
Kerry Shawn Keys
SKIE-ME-NUO-TA  KNY-GE-LĖ  VAI-KAMS
6.00 €

Romanas „Mano vardas – Marytė“ išverstas į vokiečių kalbą

Romanas „Mano vardas – Marytė“ išverstas į vokiečių kalbą 2015-09-03

Rašytojas Alvydas Šlepikas kartu su vertėju Marku Roduneriu rengiasi lietuviško bestselerio „Mano vardas – Marytė“ skaitymams Vokietijoje Lietuvių literatūros salonuose Drezdene, Berlyne, Kylyje ir Brėmene.

Tęsianti Lietuvių literatūros salono programą Vokietijoje, rugsėjo 8 - 11 d. bus pristatoma Alvydo Šlepiko knyga „Mano vardas Marytė“, kuri išleista leidykloje „Mitteldeutscher Verlag“.

Keturi skaitymai per keturias dienas – Drezdene, Berlyne, Kylyje ir Brėmene: Literatūros namuose, literatūrinėse kavinėse ir LR ambasados salėje. Į visas šias erdves įvairiuose Vokietijos miestuose bus kviečiami lietuvių literatūros ir istorijos mylėtojai.

„Mano vardas Marytė“ - jaudinantis lietuvių autoriaus romanas apie vilko vaikus, vokiečių leidėjų neliko nepastebėtas. Tema apie kurią Vokietijoje vis dažniau kalbama čia jaudina ne vieną. Tad, pristatant knygą vokiškai, didėlės paramos sulaukta ir iš žinomų vokiečių autorių – Utos Hauthal (Drezdenas), René Althammerio (Berlynas) bei Theo Schlüterio (Brėmenas). Nemažiau ne rašytojus, tema sudomino ir žinomus Vokietijoje literatūros namus, kurie savo duris plačiai atvers Drezdene ir Kylyje.

Lietuvoje jau spėjusiame išgarsėti Alvydo Šlepiko romane pasakojama apie karus. Karus, kuriuos kažkas pradeda ir kažkas galbūt nugali, tačiau tai ne našlės ir vaikai, nes jie pralaimi visada. Šioje knygoje aprašoma Antrojo pasaulinio karo baigtis ir tie, kurie liko tarp pralaimėjusiųjų, nes žuvusieji buvo jų tėvai, o našlės – jų motinos. Pasaulis jiems -vaikams - buvo piktas ir pavargęs. Tas pasaulis, kuris juos pavertė Vilko vaikais.

Alvydo Šlepiko romane „Mano vardas – Marytė" pasakojama jaudinanti Rytprūsių vaikų istorija po Antrojo pasaulinio karo, po Raudonosios armijos įsiveržimo. Kamuojami alkio bei materialinio nepritekliaus jie traukdavo anapus Nemuno į Lietuvą - elgetauti, ūkininkų prašyti duonos bei pastogės ar už duoną ir pastogę atidirbti. Romane remiamasi ilgais autoriaus pokalbiais su vilko vaikais iš kurių ne vienas buvo išaugintas lietuviškose šeimose. Kai kurie iš jų iki pat šiandien gyvena Lietuvoje, kai kurie grįžo į savo tėvų žemę. Tai knyga apie meilę, užuojautą ir atmintį.

Alvydas Šlepikas (g. 1966). Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabartinėje muzikos ir teatro akademijoje) jis studijavo aktorystę bei režisūrą ir tapo režisieriumi, dramaturgu, kino, filmų bei televizijos serialų scenarijų autoriumi. Šlepikas išleido poezijos knygas „Taika tavo kraujui“, „Tyloj artėjantis“ ir novelių rinkinį „Lietaus dievas“. Už romaną „Mano vardas Marytė“ buvo ne kartą apdovanotas skirtingais apdovanojimais.

Kartu su autoriumi knygos pristatymuose dalyvaus knygos vertėjas į vokieičų kalbą – Markus Roduner, kuris būdamas vertėju yra ir kalbininkas, ir „Europos literatūros dienos Šiauliuose“ iniciatorius, laisvai kalbantis ne tik lietuvių, tačiau ir eile kitų Europos kalbų.

„Lietuvių literatūros salonai Vokietijoje per keletą metų jau yra tapę gražia ir prasminga tradicija, sulaukiančia savo gausios auditorijos įvairiuose šios šalies miestuose. Tačiau šis lietuvių literatūros salonas yra ypatingas. Ši kartą jo metu bus kalbama ne tik apie literatūrą ir lietuviškus tekstus, bet ir apie bendrą Lietuvos ir Vokietijos praeitį, apie tai, kas ilgą laiką buvo nutylima abiejose šalyse, tačiau neatsiejamai jungia liūdnas abiejų šalių istorines patirtis.“ – teigia LR kultūros atašė Vokietijoje dr. Gabrielė Žaidytė.

Knygos „Mein Name ist Maryte“ (Mano vardas Marytė) pristatymai vyks:

Rugsėjo 8 d., 19.30 val. Literaturhaus Villa Augustin, Antonstr. 1, D - 01097, Dresden.
Rugsėjo 9 d., 19 val. LR ambasadoje Berlyne, Charitestr. 9, D - 10117.
Rugsėjo 10 d., 20 val. Literaturhaus Schleswig – Holstein, Schwanenweg 13, 24105 Kiel.
Rugsėjo 11 d., 18.30 Cafe Erlesen, Alte Hafenstr. 30, D – 28757, Bremen.

Projekto organizatoriai: LR kultūros atašatas Vokietijoje, Mitteldeutscher Verlag.

Projekto partneriai: Literaturhaus Villa Augustin, Literaturhaus Schleswig – Holstein, Ostpreussenmannschaft Bremen, Lietuvos kultūros institutas.

Kontaktai:
Dr. Gabrielė Žaidytė
Pareigos: LR kultūros atašė Vokietijoje
Adresas: .Charitestr. 9, Berlynas
Telefonas: +4930 89068128
E-paštas:g. zaidyte@lrkm.lt

literaturairmenas.lt 2015 09 03