Eik su juo

Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa

Svetainė sukurta įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos NVO fondo remiamą paprojektį „Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos modernizacija ir plėtra“.

Eik su juo

Eik su juo
-24%
Autorius: Agnès Ledig
Prekės kodas: 9789986399568
Pavadinimas Eik su juo
Žanras Romanas
Vertėjas iš prancūzų kalbos vertė Vytautas Bikulčius
Metai 2017
Psl. skaičius 360 p.
Įrišimas kietas
Dailininkas Dovydas Čiuplys
ISBN 978-9986-39-956-8
Išmatavimai 21.7 cm x 14.5 cm x 3.5 cm
Kaina: 10.50 € 8.00 €
Kiekis:  

Tai istorija apie moters vertę, gebėjimą išlikti savimi

Jis ir ji – Romeo ir Žiuljetė. Tarsi būtų vienas kitam skirti. Bet jie patys privalo parašyti savo istoriją, nepaisydami kliūčių ir sukrėtimų. Jis – gaisrininkas, kasdienybės didvyris, tvirtas it uola. Tačiau ne toks, kad atsilaikytų prieš krytį iš devinto aukšto, laimė, sušvelnintą medžių šakų. Ji – slaugytoja. Iš tų merginų, kurioms darbas neapsiriboja vien ligonių slaugymu. Būdama dėmesinga ir paslaugi, ji dovanoja neatlyginamai kitiems tai, ką jos draugas Loranas iš jos atima. Šie du žmonės, skaudžiai blaškomi gyvenimo, ištiesia vienas kitam ranką. Ir sužino, kad, nepaisant nieko, bet kuriam laimingam žmogui svarbiausia ne tai, iš kur jis ateina, bet tai, kur link eina.

Šis romanas – tai istorija apie moters vertę, jos savigarbą, gebėjimą išlikti savimi ir mokėjimą atsispirti didžiausiems gyvenimo smūgiams. Neatsitiktinai moteris visai kitaip suvokia gyvenimo prasmę, kai gali ištarti žodžius: „Eik su juo“.

Agnès Ledig – viena labiausiai plačiojo Prancūzijos skaitytojų rato mėgstamų rašytojų. Jos romanai nuolatos patenka į perkamiausių knygų sąrašus, o kartais tame pačiame sąraše atsiduria net kelios jos knygos vienu metu. Autorė lyginama su tokiomis rašytojomis kaip Anna Gavalda ir Jojo Moyes. Ji pradėjo kurti ypač skausmingomis aplinkybėmis – vienam iš sūnų susirgus leukemija ir neturint vilties pasveikti. Jam rašytoja sakosi esanti dėkinga už drąsą kurti ir gyventi.

Įvaldžiusi atvirą ir laisvą pasakotojos meną, Agnès Ledig kuria personažus, kuriems dar gali įsižiebti viltis, laimė. Įveikusius visas nelaimes. – Télérama

Susiję leidiniai

Ledi Čaterli meilužis
-43%
6.00 € 10.50 €
Estera. Romanas apie meilę
-38%
5.00 € 8.00 €
Čilberio moterų choras
-30%
7.00 € 10.00 €
Akimirka prieš laimę
-20%
8.00 € 10.00 €


<p>Šio romano pagrindinių veikėjų vardai – Romeo ir Žiuljetė – mane iš pradžių nuteikė kiek ironiškai: geresnių ar blogesnių Šekspyro perrašymų yra tiek, kad nebesuskaičiuosi. Toks pasirinkimas, lygiai kaip dramatiškas pavadinimas „Eik su juo“ ir moters veidas viršelyje, kuria banalios meilės istorijos lūkestį. Iš tiesų taip, tai – meilės romanas, bet labai gražiai Vytauto Bikulčiaus išverstas, ir gal todėl taip nesunkiai užkabina.</p> <p>Siužetas dramatiškas ir panašus į televizinę melodramą: slaugytoja Žiuljetė gyvena su ją seksualiai išnaudojančiu ir jos visiškai negerbiančiu verslininkų Loranu. Ji niekaip negali pastoti, todėl vartoja hormoninius preparatus. Į Žiuljetės skyrių ligoninėje atgabenamas gražus ir geros širdies gaisrininkas Romeo, kuris nukrito iš devinto aukšto, nes norėjo išgelbėti vaikelį iš degančio namo.</p> <p>Žiuljetė – puiki, sakytume „iš idėjos dirbanti“ slaugytoja, todėl prižiūri Romeo kuo nuoširdžiausiai – iš pradžių atlieka profesinę pareigą, o vėliau pajunta asmeninę simpatiją. Jų santykius pratęsia susirašinėjimas laiškais Romeo išėjus iš ligoninės, kol pavydusis Loranas to neuždraudžia. Taigi pagrindinių personažų likimuose esama bendrumo: abu nori pasveikti, abu kovoja už kitų gyvybes, abu myli vaikus (alkoholikės motinos sūnus Romeo nuo 18 rūpinasi dešimt metų jaunesne sesute Vanesa).</p> <p>Pagrindinis skirtumas tarp jų – kad Žiuljetė, Lorano laikoma daiktu, nesuvokia savo vertės ir reikalingumo, o Romeo šią pamok išmokęs puikiai ir į gyvenimą kabinasi iš visų jėgų. Kadangi pasakojimo centras vis dėlto yra Žiuljetės istorija, galima pasakyti labai paprastai: kad šiaip romano ašis yra moters tapsmas ir sąmoningėjimas – nuo vargšelės, kuri jaučiasi niekam tikusi ir todėl kenčia užgauliojimus, iki laisvos ir savimi pasitikinčios individualybės, kuri savo gyvenime sprendimus priima pati ir geba išsivaduoti iš išnaudotojo spąstų. Stiprybės jai teikia ir malonus Romeo dėmesys, ir pokalbiai su senele Malu, ir darbas, kuriame ji turi realią galimybę padėti kitiems, ir viltis susilaukti vaikelio. Lūžis įvyksta tada, kai dėl Lorano seksualinio žiaurumo Žiuljetė persileidžia ir kūdikį praranda.</p> <p>Romano žavesys tikriausiai slypi tame, kad kančios ir išbandymai yra kelio į vidinę brandą žingsniai. Mažoji Romeo sesutė Vanesa subręsta ir išmoksta siekti laimės šešiolikos, o štai Žiuljetė laukia iki trisdešimt kelerių. Būtent šie neblogai pagauti savivokos aspektai ir graži kalba nusveria tam tikrą banalumą ir vidutiniškai sukonstruotą pasakojimą – romane pilna detalių, kurios mažai ką reiškia, veiksmo posūkių, kurie nieko nelemia (pvz., neaišku, kur dingsta iš ligoninės pagrobtas kūdikis). Taigi – lengvas vakaro romanas, viena iš tų knygų, kuri neprislėgs ir nieko nereikalaus iš skaitytojo.</p> <p>Laidos įrašą rasite <a href="http://www.lrt.lt/naujienos/kalba_vilnius/32/189811/e_banyte_paluzti_bet_atsitiesti_knygu_apzvalga" rel="nofollow" target="_blank">čia</a>.&nbsp;</p>
2018 Spalis
P A T K P Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Perkamiausios knygos
Food Pharmacy / Maisto farmacija
Lina Nertby Aurell ir Mia Clase
Naujas požiūris į maistą
11.50 €
Neregimieji
Roy Jacobsen
Nominuotas 2017 m. Man Booker International premijai 
8.50 €
Peliukas ir Liuka
Kerry Shawn Keys
SKIE-ME-NUO-TA  KNY-GE-LĖ  VAI-KAMS
6.00 €