Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa

Svetainė sukurta įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos NVO fondo remiamą paprojektį „Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos modernizacija ir plėtra“.

2018 Rugsėjis
P A T K P Š S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Perkamiausios knygos
Neregimieji
Roy Jacobsen
Nominuotas 2017 m. Man Booker International premijai 
8.50 €
Ei, čia mano baubas!
Amanda Noll
Dar viena istorija apie baubus po lova!
6.50 €
Food Pharmacy / Maisto farmacija
Lina Nertby Aurell ir Mia Clase
Naujas požiūris į maistą
11.50 €

Vilniaus knygų mugė 2018

19-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė vasario 22-25 dienomis. Tema:  Skaitau Lietuvą – skaitau pasaulį

Švęsdami modernios valstybės atkūrimo šimtmetį turime progą perskaityti Lietuvą, kaip gyvą, atvirą tekstą, kuris visada rašomas, niekada nepabaigiamas ir perskaitytas gali būti...tik jį sukuriant kasdien ir vis iš naujo.

2018 m. Vilniaus knygų mugė ir atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetis bus puiki proga įvertinti ir pajausti kaip keitėmės, kuo gyvenome, kokie Lietuvos ir pasaulio autoriai, asmenybės ir tekstai labiausiai paveikė mus per visą šimtą metų, ir tuo pačiu diskutuoti, ieškoti ir kalbėtis apie tai, kaip ir kokią Lietuvą bei pasaulį skaitydami kursime ateinantį šimtą metų.

Stendas

Knygos

Autografai

Renginiai


NAUJAS STENDAS

Visiems, ketinantiems apsilankyti mūsų leidyklos stende Vilniaus knygų mugėje turime naujieną!

Vilniaus knygų mugėje Rašytojų sąjungos leidyklą rasite kitoje vietoje – naujas, didelis, gražus stendas 5.A02! Būtinai užsukite.


KNYGOS, KURIAS PRISTATYSIME MUGĖJE

 

Aldonos Ruseckaitės knygos „Dūžtančios formos. Romanas apie Vytautą Mačernį“ pristatymas

Vasario 22 d. ketvirtadienį, 15 val. LRT FORUMAS

Rašytoja, muziejininkė Aldona Ruseckaitė, pavergusi skaitytojų širdis puikiais romanais apie Maironį ir Žemaitę, kurie tapo itin populiarūs ir skaitomi, dabar pristato naujausią savo darbą – romaną apie Vytautą Mačernį „Dūžtančios formos“. Kodėl ši knyga įvardyta darbu, todėl, kad autorė savo kūriniuose remiasi autentiška informacija, korespondencija, išlikusia įdomia medžiaga. Šiuo kartu A. Ruseckaitė bendravo su poeto Vytauto Mačernio sužadėtine Brone Vildžiūnaite. Gyvas poeto atsiminimas nuo šiol skambės ne tik iš amžininkės lūpų, bet ir naujausios knygos „Dūžtančios formos“ žodžiais. Pristatyme dalyvauja knygos autorė Aldona Ruseckaitė, literatūrologė, redaktorė Janina Riškutė, Vytauto Mačernio eiles skaito aktorius, grupės Kamanių šilelis narys Mantas Zemleckas.

Sauliaus Spurgos istorinio romano „Iliuzijos – irgi gėlės“ pristatymas

Vasario 23 d. penktadienį, 13 val. Rašytojų kampas

Saulius Spurga – socialinių mokslų daktaras, dirbęs medicinos, žurnalistinį, universiteto vadybos darbą, daugelį metų rašęs komentarus visuomeninėmis temomis, pasisakęs televizijos ir radijo laidose. Penkių knygų autorius, Vilniaus knygų mugėje pristatys savo naujausią istorinį romaną „Iliuzijos – irgi gėlės“ apie paskutinį Abiejų Tautų Respublikos karalių Stanislovą Augustą Poniatovskį (formaliai - Lenkijos karalius, Lietuvos didysis kunigaikštis). Ši asmenybė Lietuvoje, palyginti, mažai žinoma, mažai apie ją rašoma ir diskutuojama (Lenkijoje padėtis kiek kitokia), tačiau, pasak knygos autoriaus, ji tikrai verta didžiulio susidomėjimo. Šį romaną, be abejonės, galima susieti ir su Valstybės šimtmečiu, kuris minimas 2018 metais, jis tęsia geriausias lietuvių istorinio romano tradicijas. Parašytas gyva, sklandžia, turtinga kalba, kupinas vertingų istorinių detalių, realijų, faktų kūrinys neabejotinai svarbus mūsų kultūriniam gyvenimui. Pristatyme dalyvauja autorius Saulius Spurga, rašytojas Regimantas Dima, publicistas, rašytojas, mokslo populiarintojas Justinas Žilinskas.

Diskusija apie kasdienius gyvenimo drabužius (L. Degėsio esė knyga „Apatiniai gyvenimo drabužiai“ )

Vasario 23 d. penktadienį, 17 val. salė 5.3

Liutauras Degėsys – rašytojas, filosofijos mokslų daktaras. 6 eilėraščių knygų, poros poezijos rinktinių, trijų filosofinių esė rinktinių ir dviejų romanų autorius. Kultūrinėje spaudoje yra paskelbęs daugiau nei 50 straipsnių. L. Degėsys – taip pat monografijų, mokslinių straipsnių ir vadovėlių autorius: yra parašęs 7 vadovėlius suaugusiųjų mokymui, vidurinėms ir aukštosioms mokykloms. Nauja L. Degėsio esė knyga „Apatiniai gyvenimo drabužiai“ tęsia autoriaus pamėgtą gyvenimo metafizikos problematiką. Dauguma esė yra pasirodžiusios ir pradingusios portalų arba literatūrinės spaudos virtualiose ir popierinėse realybėse. Dvasinis priekabiavimas ir moralinė elgetystė, kasdienybės klampumas ir švenčių neviltys, vienatvės džiaugsmas ir juokavimo drąsa, kelionių vynas ir nesąmonių degtinė – tai parabolės, kuriose atsispindi ir išsiskleidžia  kiekvieno iš mūsų vakarykštės atmintys, šiandienos įsitikinimai ir rytojaus viltys. Apie šias ir kitas aktualias temas diskusijoje apie kasdienius gyvenimo drabužius kalbėsis žurnalistai Indrė Makaraitytė ir Martynas Žilionis, muzikos prodiuseris Lauras Lučiūnas ir knygos „Apatiniai gyvenimo drabužiai“ autorius Liutauras Degėsys.

Knygos „Justinas Marcinkevičius: kokį jį prisimename“ pristatymas

Vasario 23 d. penktadienį, 18 val. LRT FORUMAS

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, literatūros kritikas Valentinas Sventickas atliko didelį darbą, įamžindamas vieno žymiausių lietuvių poetų Justino Marcinkevičiaus atminimą, parengdamas draugų, bendražygių, kolegų, mokinių atsiminimų knygą „Kokį jį prisimename“. Lietuvos šimtmetis – simbolinis laikas, kuomet ši knyga pasirodo ir palieka žymę ne tik žmonių atmintyje ar autoriaus knygose, bet ir knygoje apie patį J. Marcinkevičių. Knygą Vilniaus knygų mugėje pristatys sudarytojas Valentinas Sventickas, poeto dukra Jurga Marcinkevičiūtė, profesorė Viktorija Daujotytė, žurnalistas Audrius Siaurusevičius ir filosofas, rašytojas, publicistas Arvydas Juozaitis.

Pokalbis su poetais Donaldu Kajoku ir Rimvydu Stankevičiumi

Vasario 24 d. šeštadienį, 13 val. Rašytojų kampas

Vieni populiariausių šių dienų lietuvių poetų – Donaldas Kajokas ir Rimvydas Stankevičius traukia žmones ne vien parašytais tekstais, bet ir savo charizma. Į šių poetų kūrybos vakarus susirenka gausus būrys gerbėjų, kurie, kaip gryno oro gurkšnius gaudo ne tik jų tekstų eilutes, bet ir žodžius, pastebėjimus, komentarus. D. Kajokas ir R. Stankevičius mielai bendrauja su savo skaitytojais, jiems artimos dvasingumo, gyvenimo filosofijos, būties ir buvimo temos, tad ir šį kartą nori visus suburti jaukiam, betarpiškam, šviesos kupinam pokalbiui apie kūrybą, gyvenimą, jautriausias sielos kerteles, kuriose, kaip sapnai gaudyklėse, užkliūva gražiausios poezijos eilutės. Poetus kalbins Gediminas Kajėnas.

Lauros Sintijos Černiauskaitės knygos „Šulinys“ pristatymas

Vasario 24 d. šeštadienį, 15 val. salė 5.2

Rašytoja Laura Sintija Černiauskaitė savo vienuoliktoje knygoje „Šulinys“ gvildena prieštaringos moters prigimties ir motinystės temas. Iš ankstesnių romanų ir novelių įsimintinas itin savitas motinos ir vaiko temos traktavimas – neretai vieniša mama su vaiku nepritampa prie grubios aplinkos, patiria aplinkinių pažeminimus. Naujame romane siužetas pasukamas kitu kampu – auka tampa nusikaltėle. Kai žlugo vienišos mamos Juditos viltys, jog mylimasis paliks savo žmoną ir ateis pas ją, šoko būsenoje ji įstumia  dukrelę į šulinį. Lietuvoje tokių atvejų buvęs ne vienas. Rašytoja, vaizduodama komplikuotus šeiminius santykius nūdienos visuomenėje, įtraukia ir skaitytoją į svarstymus, kas privedė moterį iki tokio nesuvokiamo nusikaltimo, kaip tokią dramą išgyvena moteris ir aplinkiniai? Romane su ypatinga meile vaizduojami vaikai, gyvi ir mirę, jie kalbasi sapnuose, jie skelbia tiesą ir teisingumą, kuriuos dažnai pamina suaugusieji. Kūrinys parašytas itin jautriai, lyg rašytoja justų daugybę per anksti nutrūkusių gyvenimų, vienaip ar kitaip pražudytų vaikų, mirusių iš bado, nuo ligų, savižudybių, avarijų. Juntame autorės užuojautą  ir raginimą padėti, apsaugoti tuos, kurie dar gali būti išgelbėti. Jautrios temos romaną „Šulinys“ pristatys autorė, literatūrologai Kęstutis Urba ir Rima Pociūtė.

Susitikimas su švedų rašytoja Lena Andersson, romanų „Estera. Romanas apie meilę“(2016) ir „Be įsipareigojimų“(2018) autore

Vasario 24 d. šeštadienį, 16 val. salė 5.3

2016 metais Lietuvoje pasirodė ir skaitytojas sužavėjo švedų rašytojos ir žurnalistės Lenos Andersson romanas „Estera. Romanas apie meilę“, o šiemet bus pristatytas Esteros gyvenimo tęsinys „Be įsipareigojimų“. Susitikimas netradicinis – į knygos pristatymą atvyksta ir pati autorė L. Andersson. Bendradarbiaujant su Švedijos ambasada Lietuvoje skaitytojams pasiūlysime pokalbį ne tik apie knygas, bet ir apie kūrybą, gyvenimą. Žinomą švedų rašytoją kalbins literatūros kritikė Jūratė Čerškutė.

Arvydo Anušausko knygos „Prezidento žvalgas: du gyvenimai“ pristatymas

Vasario 24 d. šeštadienį, 18 val. salė 5.1

Lietuvos kariuomenės kūrėjas-savanoris, dalyvavęs Nepriklausomybės kare, nuo 1921 m. pradėjęs tarnybą Lietuvos žvalgybos ir saugumo tarnybose, vadovavęs prezidento apsaugai ir sekliams, ne kartą gelbėjęs prezidentą A. Smetoną – taip trumpai galima apibūdinti Albiną Čiuoderį (1898-1965). Ir paskutine jo užduotimi tapo – užtikrinti prezidento pasitraukimą iš Lietuvos pirmąją okupacijos dieną. Dabar atrasti A. Čiuoderio užrašai leidžia iš naujo įvertinti VSD slapto veikimo aplinkybes ir kai kuriuos svarbius istorinius įvykius. Būtent A. Čiuoderio vadovauto Ypatingojo skyriaus darbuotojai ruošė ieškomų asmenų albumus, kaip pagalbinę vaizdinę medžiagą skyriaus sekliams. Ir jo prisiminimus apie A. Sniečkų ir J. Paleckį, A. Smetonos likimą, lietuviško saugumo ir kriminalinės policijos skyriaus darbą nacistinės okupacijos metais, galima priskirti prie įdomesnių lietuviškos žvalgybos istorijos šaltinių. Knygos „Prezidento žvalgas: du gyvenimai“ autorių Arvydą Anušauską kalbins istorikas Aurimas Švedas, renginyje dalyvaus istorikas, politikos apžvalgininkas Bernardas Gailius.

Viktorijos Prėskienytės-Diawara knygos „Bėgimas į nežinią. Afrikietiški apsakymai“ pristatymas

Vasario 24 d. šeštadienį, 20 val. salė 5.3

Viktorija Prėskienytė-Diawara – tai unikalią patirtį turinti Lietuvos rašytoja, daugiau kaip tris dešimtmečius praleidusi Afrikoje ir puikiai susipažinusi su Malio kultūra, istorija bei kasdienio šios šalies gyvenimo subtilybėmis. Autorė 1965–1969 m. studijavo Gorkio literatūros institute, ten susitiko su tuo metu jau spėjusiu išgarsėti Malio poetu, rašytoju Gausu Diawara. 1970-aisiais už jo ištekėjo. Netrukus pagimdė dukrą, o 1978-aisiais – sūnų. Po kelių dešimtmečių, praleistų Afrikoje, rašytoja grįžo į Lietuvą ir ketina čia tęsti savo kūrybinę karjerą. V. Prėskienytės-Diawaros apsakymų rinkinys „Bėgimas į nežinią. Afrikietiški apsakymai“ gimė iš šios nepakartojamos autorės patirties menkai lietuviams žinomoje šalyje, turinčioje ne tik visiškai skirtingas nei Lietuva literatūros tradicijas, bet ir pasižyminčioje kitokiu, nei įprasta europiečiams, mąstymu. Drauge su autore knygą pristatys keliautojai ir žurnalistai Vytaras Radzevičius, Martynas Starkus, afrikietiška muzika dalinsis autorės sūnus Viktoras Diawara.

Knygos „Marcelijus Martinaitis. Viskas taip ir liks. 1988-2013 metų užrašai“ pristatymas

Vasario 25 d. sekmadienį, 11 val. LRT FORUMAS

Marcelijaus Martinaičio (1936-2013) eseistikos knyga turi savo atsiradimo istoriją. Po poeto mirties žmona Gražina Martinaitienė surado visus poeto bloknotus, aplankus. Tekstų atspaudus, susegtus kartu su poeto rankraščiais, ji perdavė literatūros tyrinėtojui Valentinui Sventickui, kuris ir sudarė šią knygą. Būsimoji knyga  savaip tęsia M. Martinaičio knygą „Tylintys tekstai“, turėjusią paantraštę „Užrašai iš raudonojo sąsiuvinio, 1971-2001“. Naujoji knyga ir prasideda anuomet nespausdintu pluoštu užrašų „Iš raudonos knygelės, 1988-1990“, tačiau kituose skyriuose vyrauja užrašai, atsiradę po 2001-ųjų metų. Kelių kartų sąmonėje Marcelijus Martinaitis – ne tik poetas, bet ir kultūrininkas, Vilniaus universiteto dėstytojas. Jo eseistinis žodis tapo ypač svarbus Atgimimo laikotarpiu. M. Martinaičio užrašai daugiausia kalba apie literatūros ir jos kūrėjų padėtį kintančioje visuomenėje, apie kultūros ir politikos santykį, valdžios nekultūringumą, biurokratiją, socialinę atskirtį. Knygą sudarė literatūros kritikas Valentinas Sventickas, drauge su juo knygą pristatys kultūros istorijos tyrinėtojas Darius Kuolys ir literatūrologas, rašytojas Regimantas Tamošaitis.

Mindaugo Jono Urbono knygos „Šimtmečių melancholija“ pristatymas

Vasario 25 d. sekmadienį, 15 val. Rašytojų kampas

Neseniai pasirodė rašytojo Mindaugo Jono Urbono romanas apie Vilnių „Šimtmečių melancholija“, kuriame autorius pasakoja naująją Vilniaus legendą. Studijų metais gyvenimas Vilniuje autorių įkvėpė aprašyti tikrus ir sukurti menamus miesto personažus, aprašyti esamas ir sukurti menamas miesto vietas, viską apipinti fantasmagoriškais, magiškais pasakojimais. Knygoje keliamas klausimas, kiek leidžiamės valdomi miesto sąmonės? Miesto – realaus ir išgalvoto – legendai knygoje lemta užgimti vis iš naujo. Šioji – įkvėpta Vilniaus dvasios, kuri reiškiasi praeities vaiduokliais ir keista šimtmečių logika, lenktyniauja su pačia R. Gavelio fejerija. Tad renginio metu ir kelsime klausimą, kaip žmones veikia Vilnius, kaip jis užvaldo mūsų sąmonę, kokias legendas ir realybes mums „papasakoja“, kai čia atvykstame gyventi, mokytis ar kurti, ar miestas gali prisidėti formuojantis jaunai asmenybei. Knygos pristatyme dalyvauja autorius, rašytoja Gintarė Adomaitytė, pašnekovus kalbina Marijus Gailius.


AUTOGRAFAI LEIDYKLOS STENDE 5.A02

Vasario 22 diena, ketvirtadienis

16 val. Autografus dalija Aldona Ruseckaitė

Vasario 23 diena, penktadienis

14 val. Autografus dalija Saulius Spurga

14–18 val. Autografus dalija Arvydas Anušauskas

17 val. Autografus dalija Viktorija Prėskienytė-Diawara

18 val. Autografus dalija Liutauras Degėsys, Alvydas Šlepikas

Vasario 24 diena, šeštadienis

12–18 val. Autografus dalija Arvydas Anušauskas

14 val. Autografus dalija Donaldas Kajokas ir Rimvydas Stankevičius

15 val. Autografus dalija Alvydas Šlepikas

16 val. Autografus dalija Laura Sintija Černiauskaitė

17 val. Autografus dalija Lena Andersson

18 val. Autografus dalija Gerimantas Statinis, Markas Zingeris

19 val. LRSL stendas Autografus dalija Arvydas Anušauskas, Viktorija Prėskienytė-Diawara

Vasario 25 diena, sekmadienis

12–14 val. Autografus dalija Arvydas Anušauskas

14 val. Autografus dalija Mindaugas Jonas Urbonas


RAŠYTOJŲ SĄJUNGOS LEIDYKLOS RENGINIŲ PROGRAMA:

Vasario 22 diena, ketvirtadienis

15 val. Forumas Aldonos Ruseckaitės knygos „Dūžtančios formos. Romanas apie Vytautą Mačernį“

16 val. LRSL stendas Autografus dalija Aldona Ruseckaitė

Vasario 23 diena, penktadienis

13 val. Rašytojų kampas Sauliaus Spurgos knygos „Iliuzijos – irgi gėlės“ pristatymas

14 val. LRSL stendas Autografus dalija Arvydas Anušauskas, Saulius Spurga

17 val. 5.3 Diskusija apie kasdienius gyvenimo drabužius

17 val. LRSL stendas Autografus dalija Viktorija Prėskienytė-Diawara

18 val. Forumas Knygos „Justinas Marcinkevičius: kokį jį prisimename“ pristatymas

18 val. LRSL stendas Autografus dalija Liutauras Degėsys, Alvydas Šlepikas

Vasario 24 diena, šeštadienis

12 val. LRSL stendas Autografus dalija Arvydas Anušauskas

13 val. Rašytojų kampas Pokalbis su D. Kajoku ir R. Stankevičiumi

14 val. LRSL stendas Autografus dalija Donaldas Kajokas ir Rimvydas Stankevičius

15 val. 5.2 Lauros Sintijos Černiauskaitės knygos „Šulinys“ pristatymas

15 val. LRSL stendas Autografus dalija Alvydas Šlepikas

16 val. 5.3 Susitikimas su švedų rašytoja Lena Andersson

16 val. LRSL stendas Autografus dalija Laura Sintija Černiauskaitė

17 val. LRSL stendas Autografus dalija Lena Andersson

18 val. 5.1 Arvydo Anušausko knygos „Prezidento žvalgas: du gyvenimai“ pristatymas

18 val. LRSL stendas Autografus dalija Gerimantas Statinis, Markas Zingeris

19 val. LRSL stendas Autografus dalija Arvydas Anušauskas, Viktorija Prėskienytė-Diawara

20 val. 5.3 Viktorijos Prėskienytės-Diawara knygos „Bėgimas į nežinią. Afrikietiški apsakymai“ pristatymas

Vasario 25 diena, sekmadienis

11 val. Forumas Marcelijaus Martinaičio knygos „Viskas taip ir liks. 1988-2013 metų užrašai“ pristatymas

12 val. LRSL stendas Autografus dalija Arvydas Anušauskas

14 val. LRSL stendas Autografus dalija Mindaugas Jonas Urbonas

15 val. Rašytojų kampas Mindaugo Jono Urbono knygos „Šimtmečių melancholija“ pristatymas