Senojo Bokšto gyventojai. Antroji knyga

Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa

Svetainė sukurta įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos NVO fondo remiamą paprojektį „Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos modernizacija ir plėtra“.

Senojo Bokšto gyventojai. Antroji knyga

Senojo Bokšto gyventojai. Antroji knyga
-45%
Autorius: Leonardas Gutauskas
Prekės kodas: 9789986397366
Pavadinimas Senojo bokšto gyventojai. Antroji knyga
Žanras pasakos
Metai 2012
Psl. skaičius 192
Įrišimas kietas
ISBN 978-9986-39-736-6
Išmatavimai 29.7 cm x 20.5 cm x 1.7 cm
Kaina: 7.24 € 4.00 €
Kiekis:  

Pasakos apie gamtą

Šių pasakų veikėjai – nykštukas, varnas, voras ir vėjas – skaitytojams pažįstami iš pirmosios „Senojo Bokšto gyventojų“ knygos (2010). Tačiau gamtos reiškiniai, apie kuriuos pasakoja jais susidomėjęs autorius, visai kiti: Rojaus paukštis, ledkalniai, žaibai, bitės ir t.t. Pasakų vaikams veiksmas savaime įdomus, ir kartu jose rasite daugybę vertingų žinių, o mindami mįsles tas žinias pasitikrinsite.

Susiję leidiniai

Fragmentai
-62%
3.00 € 7.82 €


<p>Kai šalta žiema verčia jaustis oro įkvėpusia žuvimi, o aplinkiniai, mūvintys žvynuotas kumštines pirštines, atrodo, ne eina, bet be garso nardo (kad tik greičiau, kad tik neprišaltų prie grindinio), kaip niekad pasiilgstu šiltesnio metų laiko. Jei jo negaliu pajusti, ten patekti, žinau vieną išeitį: pasikliauti vaizduote ir skaityti judesio bei spalvų prisodrintas pasakas.&nbsp;<br /> Nemažai žydinčios, kvepiančios, skambančios vasaros vaizdinių randu Leonardo Gutausko antrojoje „Senojo bokšto gyventojų“ dalyje. Joje vėl veikia žaismingai autoriaus apipavidalintas nenuilstamai keliaujantis nykštukas Antanazas Dulkė el Rabatas Gospicijus, voras Benediktas, vėjas Benamis ir varnas Krankas. Į draugiją pasikvietę čiurlį Skrajūną, šie personažai dalijasi naujais pasakojimais. Apie ką? Apie dvaseles, jūrų kregždes, elfų dubenėlius, akmeninį gaidelį, bites, lyrauodegį, žibuką ir kitus, kurie neabejotinai atgyja ne vien knygos puslapiuose, bet ir ten, kur šilčiau. Sustoji ir minutėlę padvejoji, ar kai kurie paminėtųjų vardai neprimena įtikėjimo prašančių vieno romano nesybių? O tai netiesa, mat L. Gutauskas demonstruoja neišsenkamą žaismę ir turbūt yra nepralenkiamas realių augalų, vabzdžių, žuvų atpažintojas bei dekoruotojas. Tai ragina susigėsti, kad mėgsti gamtos apsuptį, bet gana mažai apie ją gali pasakyti.<br /> Šios knygos pasaulis neapsiriboja vien personažų prisiminimais apie vaizdingas ekspedicijas. Pasakos leis gėrėtis ir jaukiais sapno įsiterpimais, kurie, tikiu, jau tapo L. Gutausko ženklu: „Kaži, ar nykštukas nujaučia, koks puikus mokinys yra sapnas. Ar negalėtų būti, kad jis paslapčia, net dieną, nematomu samteliu gaudo nuo Dulkės lūpų nusprūdusius dainelių žodžius ir juos kaupia kažkokioj skrynelėj, aišku, taip pat nematomo ir nežinia kur slepiamoj? Kodėl gi ne?“ (p. 48). Šiose trumpose istorijoje ilgaamžė išmintis vėl tampa vertybe, jose kliaujamasi sakmių atplaišėlėmis, autorinėmis mįslėmis, gręžiamasi į žavią frazeologiją („neprašauk pro šikšnelę!“). Pasakos žanras joms įsiterpti vis dar palankus: tolimi, egzotiški reiškiniai nepriešinami šalia mūsų esantiems, ir pastarieji vietomis atrodo net gražesni.</p> <p>Nemunas, 2013 01 31</p>
2018 Sausis
P A T K P Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Perkamiausios knygos
Dūžtančios formos
Aldona Ruseckaitė
Romanas apie Vytautą Mačernį
7.50 €
Justinas Marcinkevičius: kokį jį prisimename
Atsiminimai apie poetą
10.00 €
Ką pamatysi sulėtinęs žingsnį
Haemin Sunim
Kaip atrasti ramybę skubančiame pasaulyje
9.00 €