Tai priimkit, kas priklauso

Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa

Svetainė sukurta įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos NVO fondo remiamą paprojektį „Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos modernizacija ir plėtra“.

Tai priimkit, kas priklauso

Tai priimkit, kas priklauso
Tai priimkit, kas priklauso Tai priimkit, kas priklauso Tai priimkit, kas priklauso
Autorius: Ramutė Skučaitė
Prekės kodas: 9789986399186
Pavadinimas Tai priimkit, kas priklauso
Žanras poezija, proza vaikams ir ne vaikams
Metai 2016
Psl. skaičius 108 p.
Įrišimas kietas
Dailininkė Jūratė Račinskaitė
ISBN 978-9986-39-918-6
Išmatavimai 24.5 cm x 17 cm x 1.3 cm
Kaina: 7.00 €
Kiekis:  

Poezija, proza vaikams ir ne vaikams

Mažų ir didelių žmonių pasaulis, atsiskleidžiantis šioje knygoje, kupinas grožio, įdomybių, jautrių patirčių, gyvenimo džiaugsmo ir dramatizmo. Autorė, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, kūrybą vaikams suvokia kaip vieną svarbiausių meno misijų.

Susiję leidiniai

Pūgos durys
-30%
4.20 € 6.00 €


<p>Džiaugsmas visiems, žinantiems Ramutę Skučaitę – poetę, vertėją, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatę. Sulaukėme jos naujos knygos „Tai priimkit, kas priklauso“. Dedikacija paaiškina pavadinimą ir atskleidžia adresatą: „O priklauso visa tai ir mažiems, ir dideliems. Dideliems, kad nepamirštų buvę maži, o mažiems, kad dideliais patikėtų.“<br /> Kuo poetė patraukia tokią didelę auditoriją?&nbsp;<br /> Norint sudominti, suintriguoti, reikia kalbėtis, tad eilėraštis ir vyniojasi kaip pokalbis. Šūksnis, nuostaba, klausimas, pritarimas ar pamokymas, kartais abejonė. Poetės išradingumas begalinis, knygoje daug staigmenų, netikėtumų. Tame pačiame eilėraštyje vabalas pavadinamas ne tik vabalėliu ir vabaliuku, bet ir vabalyčiu, vabalaičiu. Knygoje gausu gyvūnijos, ypač paukščių gyvenimo, tačiau daug kalbama ir apie nūdienos atributus, tokius kaip mobilaitis, kompiuterio pelė, parašyta mįslė net apie kompiuterių virusą. Poetė duoda skaitytojams darbo – suprasti, atsiliepti, prisiminti.<br /> Ramutės Skučaitės kūriniai turi nuotaiką. Linksmas eilėraštis apie kuosiuką, net sąskambiai žaismingi, žaidybiški. Eilėraščių skambumas, melodingumas nuteikia šviesiai, džiugiai. Bet būna ir kitaip. Įvairiaamžį skaitytoją poetė panardina į susimąstymą, kalba apie nuliūdusį laiką ir vienumą, vienok sklinda šiluma, nuraminimas. Poetė moka skaitytoją vestis su savimi, rodyti pasaulio įvairovę, sužadinti gerumą, atjautą kitai būtybei.<br /> Svarbu paminėti ir didelę autorės meistrystę. Kokia graži eilėraščių kalba, atskiri sakiniai, pasakymai. Kai kurie posmai rėžte įsirėžia į atmintį. Sunku suskaičiuoti Ramutės Skučaitės knygas, išleistas per ilgą, gražų gyvenimą, ir visada ji sugeba atsiskleisti naujai. Poetei vėl kūrybingai talkina dukra dailininkė Jūratė Račinskaitė.</p> <p>&nbsp;</p>
2018 Liepa
P A T K P Š S
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Perkamiausios knygos
Vilniaus kelrodis. 1918-ųjų miesto veidas
Paul Monty
Vilniaus gatvėmis prieš 100 metų
10.00 €
Food Pharmacy / Maisto farmacija
Lina Nertby Aurell ir Mia Clase
Naujas požiūris į maistą
11.50 €
Selfų slėnis
Monika Budinaitė
Šioje knygoje Monika parašė apie JUS
9.00 €