EN

Daugiau šviesos į mūsų vartus

Artūras Valionis


Žanras eilėraščiai
Leidimo metai 2014
Psl. skaičius 136 p.
Įrišimas minkštas
Matmenys 22.7 cm x 14 cm x 1 cm
Brūkšninis kodas 9789986398097


Metų poezijos knygos rinkimus 2013 m. laimėjusio poeto trečioji knyga. Daugiau šviesos į mūsų vartus – impresionistinio minimalizmo koncentratas, pasak autoriaus – iš skiedrų, iš skiemenų.

„Kadaise politikos labui dirbantis žmogus profesorius Vytautas Landsbergis pasakė paprastą ir genialią frazę: humoras Lietuvoje – labai liūdna tema. Kitas politikos labui dirbantis žmogus – poetas Artūras Valionis – savo knyga „Daugiau šviesos į mūsų vartus" bando tai paneigti. Ir, kas pikčiausia, jam tai sekasi. Pasirodo, lietuvių kalba ir lietuvių mentalitetas tinka juokauti, kurti kalambūrines miniatiūras, žaisti žodžiais ir jų sąskambiais, tinka tiesiog žaisti.

Pasirodo, atmintinai nutrintos frazės, žodžių junginių klišės ar pavieniai žodžiai slepia savyje nemenką žaismės ir juoko dozę. Pasirodo, tereikia išgirsti, pamatyti, perskaityti, atrasti ir telieka – užrašyti. Pasirodo, tai ir yra poeto talentas. Bent jau Artūro Valionio – jo išskirtinės poetikos ir stilistikos, jo nepritapimo prie lyriškojo lietuvių meinstrymo atveju.

Originaliai sakant, tokių knygų dėka ir mūsų literatūroje, ir rūpintojėliškame lietuvio charakteryje tikrai randasi daugiau šviesos. Valio Valioniui!" – apie naująją poezijos knygą Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos redaktorius, literatūros kritikas, poetas Arnas Ališauskas.

„Daugiau šviesos į mūsų vartus" išrinkta į 2014 - ųjų metų kūrybiškiausių knygų dvyliktuką, knygos dailininkas Ramūnas Čeponis įvertinas knygų meno konkurse grožinės literatūros ir eseistikos grupėje.JUMS TAIP PAT PATIKS