EN

Jeruzalė / SU VIRŠELIO DEFEKTAIS

Gonçalo M. Tavares


Vertėjas iš portugalų kalbos vertė Arvydas Makštutis
Žanras romanas
Leidimo metai 2013
Psl. skaičius 240 p.
Įrišimas kietas
Matmenys 20.7 cm x 13.5 cm x 2.5 cm
Brūkšninis kodas 9789986397823

6,95 €
1,40 €

KNYGOS SU VIRŠELIO DEFEKTAIS (kainų lipdukai, pažeisti viršeliai)

Portugalų rašytojo trijų valandų romanas.

Trys valandos – tik tiek trunka romano „Jeruzalė" veiksmas. Knygos veikėjus į naktinį miestą išstumia fizinis ir dvasinis alkis, kančios ir nė per žingsnį neatstojančios praeities įvykių šmėklos.

Kaip persipins šių skirtingais tikslais tuščiomis gatvėmis klaidžiojančių žmonių keliai? Kokia jėga nulems jų likimus?

Jeruzalė šiame romane – ne miestas, tai simbolinė vieta, kur, susidūrus meilei ir neapykantai, racionaliam protui ir beprotybei, nusikaltimui ir bausmei, ištirpsta visos ribos tarp jų ir lieka tik tikėjimas ir viltis...

Gonsalesas M. Tavarešas nuo pat literatūrinio debiuto (eilėraščių rinkinio „Šokio knyga", 2001) laikomas vienu reikšmingiausių XXI amžiaus kūrėjų Portugalijoje. Yra sukūręs daugiau nei 30 įvairiausių žanrų knygų, kurios išleistos 45-iose šalyse. Tai romanai, eilėraščiai, apsakymai, dramos, esė, kūriniai vaikams. Autoriaus kūryba pelnė daugybę Portugalijos bei užsienio šalių literatūros apdovanojimų: Lex/Millennium, Portugalijos telekomo, Brazilijos, Prancūzijos, Ispanijos, Olandijos ir kt., tačiau reikšmingiausias įvertinimas – Nobelio premijos laureato Žose Saramagu (Jose Saramago) įsteigta premija, kurią jis 2005 m. asmeniškai įteikė G. M. Tavarešui už literatūrinę veiklą, ypač išskirdamas romaną „Jeruzalė". Šis romanas įtrauktas į sąrašą, pavadintą „1001 knyga, kurią derėtų perskaityti".

Gonsalesas M. Tavarešas gimė 1970 m. Angolos sostinėje Luandoje. Vaikystę praleido Aveirose, nuo 18 metų gyvena Lisabonoje. Yra filosofijos profesorius, Lisabonos technikos universitete dėsto pažinimo teoriją.

Lietuviškasis knygos leidimas įtrauktas į 2014 metų vertingiausių šiuolaikinės literatūros verstinių knygų sąrašą, sudaromą Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos.JUMS TAIP PAT PATIKS