EN

Iš veidrodžio, už

Vytautas Stankus


Žanras eilėraščiai
Leidimo metai 2014
Psl. skaičius 124 p.
Įrišimas kietas
Matmenys 22.5 cm x 14.5 cm x 1.5 cm
Brūkšninis kodas 9789986397984


Antroji jauno poeto Vytauto Stankaus knyga (pirmoji – „Vaikščiojimas kita ledo puse", išleista 2009 m.). Eilėraščiai balansuoja ant dramatiškos ribos: tarp gražu ir teisinga, tarp žmogaus vienatvės ir atsargių pastangų ją įveikti. Neatsisakoma kiek vyresnių poetų atradimų ir kartu kuriamos savitos įdomios kompozicijos (antras skyrius, knygą vienijančio ciklo vaidmuo). Knygos redaktorius Donaldas Kajokas. Viršeliui panaudota Mindaugo Sabaliausko grafika.

„Kūrinių komponavimui gali pasitarnauti skaičiukai. Pirma eilutė, dešimtas dvieilis, septyniolikta pauzė... Taip poetinis kalbėjimas įsigyja netikėtų jungčių ir aidėjimų. Skaitydami, ypač antrą skyrių, matysite. Per visą knygą teka veidrodinis ciklas. Atspindžių, tikrų ir kreivų vaizdų karalystės. Jausmus galima tiesiogiai reikšti, bet galima šią užduotį patikėti pokalbio trupiniui, detalei, prisiminimo ar sapno vaizdiniui. Čia ir eina Vytautas Stankus. Jis žino, ką nori pasakyti, ir kartu tikrinasi sakymo tikrumą, nes jo siekia visais būdais. Keista – abejonė stiprina pasitikėjimą. Švaru – taip nusakyčiau jauno poeto supratimų ir poetinės kalbos vertes. Šioje knygoje susitinkame su naujomis mūsų poezijos prošvaistėmis." – Valentinas Sventickas.

2014 metais LITERATŪRINĖJE PANEVĖŽIO ŽIEMOJE poetui buvo įteiktas „Literatūrinės žiemos Riterio rožės" prizas „Už poezijos rožę, nevystančią begalinės žiemos speiguose".

Knyga „Iš veidrodžio, už" išrinkta į 2014 - ųjų metų kūrybiškiausių knygų dvyliktuką.JUMS TAIP PAT PATIKS