EN

Iš natūros

Justinas Marcinkevičius


Sudarytojas Valentinas Sventickas
Žanras eilėraščiai
Leidimo metai 2013
Psl. skaičius 136 p.
Įrišimas kietas
Matmenys 17.00 cm x 16.3 cm x 1.6 cm
Brūkšninis kodas 9789986397809


Anksčiau neskelbtų eilėraščių rinkinys.

Šioje knygoje – populiaraus poeto Justino Marcinkevičiaus (1930–2011) eilėraščiai, lig šiol nespausdinti jo rinkiniuose. Parinkti iš autoriaus rankraščių.

Po Justino Marcinkevičiaus mirties (2011 metų vasario šešioliktoji) ant jo rašomojo stalo buvo naujų eilėraščių pluoštas. Buvo sąsiuvinių ir aplankų su rankraščiais. Iš jų parinkti eilėraščiai šiai knygai.

Iš „Pratarmės":

Literatūros palikimo sąvokos archyvinis skambesys netinka šiai knygai apibūdinti. Nes tai, kas čia spausdinama, yra nauja – Justino Marcinkevičiaus (1930–2011) lyrikos rinkiniuose lig šiol nespausdinti eilėraščiai, visų pirma parašytieji po paskutiniosios knygos išleidimo.

Svarbiausi publikacijų šaltiniai – po Just. Marcinkevičiaus mirties (2011 metų vasario šešioliktoji) ant jo rašomojo stalo buvęs naujų eilėraščių pluoštas; poeto kūrybinio darbo kambaryje rasti aplankai ir sąsiuviniai su rankraščiais ir mašinraščiais, kuriuos peržiūrėti knygos sudarytojui patikėjo poeto žmona Genovaitė Marcinkevičienė.

Knygos pavadinimas – „Iš natūros" – pasirinktas įsidėmėjus paskutiniųjų Just. Marcinkevičiaus poezijos publikacijų žurnaluose „Metai" ir „Santara" vienodą antraštę.