EN

Po tavęs, Maksai

Leena Parkkinen


Vertėja iš suomių kalbos vertė Aida Krilavičienė
Žanras romanas
Leidimo metai 2014
Psl. skaičius 328 p.
Įrišimas kietas
Matmenys 21.7 cm x 14.5 cm x 3.3 cm
Brūkšninis kodas 9789986397861


Debiutinis suomių rašytojos romanas atskleidžia kitoniškumo patirtis. Tai pasakojimas apie Siamo dvynius, vaikystėje parduotus cirkui. Maksas ir Izaokas suaugę nugaromis, gyvena vieną gyvenimą, nors turi skirtingas širdis. Su cirku jie keliauja po dekadansišką tarpukario Europą, Vokietijos miestus, lanko Paryžiaus kabaretus, Helsinkio bordelius. Cirko savininkai pelnosi demonstruodami luošumą. Dvynius užjaučia tik į juos panašūs likimo nuskriaustieji, visuomenės atstumtos moterys. Helsinkyje Izaokas tragiškai įsimyli Irisą... Vaizduojamos titaniškos pastangos išgyventi, kai esi ne toks kaip kiti, kai trokšti meilės, o patiri vienatvę ir pažeminimą.

Suomių rašytojos Leenos Parkkinen debiutinis romanas „Po tavęs, Maksai" apdovanotas keliomis premijomis – Geriausio debiuto, Lailos Hirvisaari premija, skiriama jaunam talentingam rašytojui, ir premija už perkamiausią 2009 metų debiutinę knygą. Romano vertimai leidžiami Vokietijoje, Ispanijoje, Italijoje, Lenkijoje, Danijoje. Leena Parkkinen (g. 1979) nuo vaikystės svajojo tapti rašytoja. Studijavo filologiją, grafikos dizainą, rašo ketvirtą knygą.

Lietuviškasis knygos leidimas įtrauktas į 2014 metų vertingiausių šiuolaikinės literatūros verstinių knygų sąrašą, sudaromą Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos.JUMS TAIP PAT PATIKS