Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa

Svetainė sukurta įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos NVO fondo remiamą paprojektį „Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos modernizacija ir plėtra“.

2018 Biržėlis
P A T K P Š S
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Perkamiausios knygos
Vilniaus kelrodis. 1918-ųjų miesto veidas
Paul Monty
Vilniaus gatvėmis prieš 100 metų
10.00 €
Food Pharmacy / Maisto farmacija
Lina Nertby Aurell ir Mia Clase
Naujas požiūris į maistą
11.50 €
Selfų slėnis
Monika Budinaitė
Šioje knygoje Monika parašė apie JUS
9.00 €

Kaip nustoti švaistyti ir pradėti branginti gyvenimą?

Kaip nustoti švaistyti ir pradėti branginti gyvenimą? 2016-05-11

Ar kas galėjo pamanyti, kad Proustas, didysis prancūzų literatūros klasikas, taps puikiu patarėju, kaip mums prasmingai gyventi šiandien? Genialus rašytojas suprato, kad gyvenimo esmė bei vertė susideda iš kasdienybės smulkmenų. Paklauskite savęs, ar mokate mėgautis atostogomis, ar žinote, kaip atnaujinti draugystę, išmokti sklandžiai reikšti mintis, vertinti mažus dalykus, būti geru šeimininku, prisipažinti mylint? Proustas savo gyvenimu bei kūryba šioje knygoje siūlo mums vertingų atsakymų. Jos autorius Alainas de Bottonas išgarsėjo didelį pripažinimą pelniusiomis esė ir romanais, kuriuose meno, filosofijos ir literatūros svarstymai patraukliai ir suprantamai derinami su kasdienės filosofijos, arba praktinės gyvensenos, patarimais. Rašytojas, pateikdamas daug autentiškos, dažnai iki šiol visiškai negirdėtos informacijos apie Proustą, jo šeimą bei aplinką, gilindamasis į santykius su artimaisiais, cituodamas ištraukas iš jo laiškų, esė ir didžiojo romano ,,Prarasto laiko beieškant“, svarsto apie literatūros bei meno poveikį mūsų gyvenimui. Skirtingai nuo daugelio kitų literatūros mokslo veikalų, autorius nagrinėja ne Prousto kūrybos menines ypatybes, bet gilinasi, iš kur tai kilo ir kodėl atsirado. Autorius atveria daugiau galimybių ir Prousto asmenybei pažinti, ir literatūros poveikiui atskleisti. Įtaigiai derindamas literatūrinės biografijos ir praktinių patarimų žanrus Alainas de Bottonas parodo, kokią didžiulę įtaką kasdieniam gyvenimui, galvosenai ir elgsenai daro literatūra ir kaip, sąmoningai ją vertinant, galima iš esmės pakeisti savo gyvenimą. 
Iki šiol daugelio skaitytojų bei literatūros kritikų sąmonėje mįslingo, paslaptingo, prie realaus gyvenimo neprisitaikiusio Prousto įvaizdis Alaino de Bottono knygoje tampa išminties, meilės ir subtilių bei gilių įžvalgų apie visuomenės funkcionavimą, meno apraiškas ir būties prasmę simboliu. Didžiausias šios knygos privalumas ir vertė – naujas rašytojo portretas, nutapytas iš jo laiškų, esė ir romanų, papildytas autoriaus komentarais, teigiantis ne tik literatūros grožį ir didybę, bet ir galią mus paveikti ir keisti.
Kaip teigia garsus JAV rašytojas Johnas Updike’as, šioje knygoje rasime daugiau domesio žmogumi ir fantazijos žaismo nei daugumoje grožinių knygų. De Bottonas, pabrėždamas Prousto kūrybos gydomuosius, patariamuosius aspektus, perskaito mums ją iš naujo ir pateikia „šio milžiniško švento ežero saldų, skaidrų distiliatą“.

Ištrauką iš Alain de Botton knygos „Kaip Proustas gali pakeisti jūsų gyvenimą“ rasite lrytas.lt 

Patiko? Norite daugiau? Kviečiame perskaityti dar vieną knygos ištrauką bernardinai.lt 

Knygą galite įsigyti mūsų elektroninėje parduotuvėje ir knygynuose