EN

Kas nužudė bembį?

Monika Fagerholm


Vertėja iš švedų kalbos vertė Rasa Baranauskienė
Dailininkė Milena Liutkutė-Grigaitienė
Žanras romanas
Leidimo metai 2022
Psl. skaičius 256 p.
Įrišimas kietas
Matmenys 21.7 cm x 14.5 cm x 2.6 cm
Brūkšninis kodas 9786094803376

13,50 €
9,00 €

DABAR MES VERČIAME PUSLAPĮ, BET ATEIS LAIKAS, KAI BŪSIME PERVERTĘ JŲ TIEK, KAD ATRODYS, TARSI NIEKADA NIEKO NEBUVO. 

„Kas nužudė bembį?“ – tai  pasakojimas apie moterų draugystę ir konkurenciją, apie nerūpestingą gyvenimą ir dūžtančias šeimas, apie nekaltybės mirtį ir tai, ar muzika išties gali pakeisti mūsų širdis.

Saga-Lil ir Emė pažįstamos nuo vaikystės, tačiau jų gyvenimai labai skirtingi. Emė – jauna motina, ištekėjusi už vyresnio investicijų konsultanto. Saga – buvusi teologijos studentė, praradusi tvirtą pagrindą po kojomis. Šio pasakojimo centre – ir Gustenas Gripė, jų draugas, užaugęs turtingame priemiestyje, kur vyksta didžioji šios istorijos dalis.

Ramus priemiestis slepia seną žaizdą: kadaise pasiturinčios Hegertų šeimos dabar jau griūvančiame name prie ežero įvyko žiaurus grupinis išprievartavimas. Dabar čia gyvena tik likęs sūnus Natanas.

Nusikaltimas liko praeityje. Visi keturi smurtautojai priklausė vienai gaujai, visi buvo turtingų šeimų sūnūs. Tačiau nelauktai sena istorija prikeliama – į miestelį grįžęs verslininkas Kosmo Brantas ketina apie šį nuskaltimą sukurti filmą „Kas nužudė bembį?“  

Monika Fagerholm – švediškai rašanti suomių rašytoja, garsių literatūros premijų laureatė, viena žymiausių skandinavų autorių. Tarptautinį pripažinimą jai pelnė jau pirmas romanas „Nuostabios moterys pajūryje“ (1994, liet. 1997). M. Fagerholm proza – itin muzikali, nepaisanti įprasto pasakojimo normų, joje gausu literatūrinių aliuzijų, fugos stiliaus pasikartojimų, populiariosios muzikos realijų. Tai išskirtinė menininkė, originali skandinavų kultūros paveldo interpretuotoja ir metraštininkė.

Romanas „Kas nužudė bembį?“ apdovanotas Šiaurės Tarybos literatūros premija, Tolanderio prizu (Suomija), įtrauktas į pagrindinės Suomijos literatūros premijos „Finlandia-palkinto“ trumpąjį sąrašą.

Pasinerti į Fagerholm literatūrinę visatą – nuostabus potyris. Muzikalia ir įtaigia kalba autorė meistriškai audžia nepamirštamą pasakojimą apie bendruomenę, nusikaltimą ir pragaištingą tylą. „Kas nužudė bembį?“ – tai įsimintinas romanas, liečiantis gilias sielos stygas.

Rašytoja Stina JacksonJUMS TAIP PAT PATIKS