EN

Mano draugė Anna Frank

Hannah Pick-Goslar


Vertėja Iš anglų kalbos vertė Diana Urbonė
Dailininkai Viršelio dizainas: James Jones, viršelio nuotrauka: © Eric Sultan
Žanras Memuarai
Leidimo metai 2024
Psl. skaičius 336
Įrišimas Kietas
Matmenys 21,0 x 14,0 x 3,4
Brūkšninis kodas 9786094804243


1933 m. penkiametė Hannah Pick-Goslar su šeima pabėgo iš nacistinės Vokietijos ir apsigyveno Amsterdame. Ten susidraugavo su panašia į save mergaite Anna Frank. Keletą gražių metų jiedvi buvo geriausios draugės. Bet 1942 m. birželį likimas jas išskyrė. Anna ir Frankų šeima, atrodo, dingo be pėdsakų. O netrukus Hannah, jos tėvas, jaunėlė sesuo Gabi ir seneliai buvo suimti ir išvežti į Bergen-Belzeno koncentracijos stovyklą. Mirčiai alsuojant į nugarą, Hannah išgirdo stulbinančią žinią, kad Anna irgi čia. Norėdama padėti leisgyvei draugei, ji nepabūgo rizikuoti savo gyvybe.

Mačiau, kaip mano mylėtas pasaulis subyrėjo į šipulius ir išnyko, sunaikintas beprasmiškos neapykantos, kartu pasiglemždamas mano geriausią draugę Anną.

Hannah Pick Goslar

Hannah’os pasakojimas pagaliau užbaigia tai, ko nespėjo užbaigti Anna. Šioje knygoje, kuri ir drasko širdį, ir įkvepia gyventi, išsakyta tiesa šiandien mums reikalinga labiau nei kada nors anksčiau.

Edith Eger, tarptautinio bestselerio „The Choice“ autorė

 

Hannah Pick-Goslar gimė 1928 m. Berlyne, žydų Hanso Goslaro ir Ruthos Judithos Klee šeimoje – buvo pirmas vaikas. 1933 m. į valdžią atėjus Adolfui Hitleriui ir Nacių partijai, Goslarų šeima išvyko į Amsterdamą. Ten Hannah pradėjo lankyti 6-ąją Montessori mokyklą ir susidraugavo su mergaite vardu Anna Frank. Savo dienoraštyje Anna pasakoja apie Hannah, vadindama ją Liza. 1943 m. Hannah, jos tėvas, jaunesnioji sesuo Gabi ir seneliai iš motinos pusės buvo suimti ir išvežti į Vesterborko tranzitinę stovyklą, o iš ten – į Bergen-Belzeną. Čia Hannah praleido 14 siaubingų mėnesių, kol 1945 m. stovykla buvo išvaduota. 1947 m. Hannah emigravo į Britų mandatinę Palestiną, kuri netrukus tapo dabartiniu Izraeliu, ir baigė slaugių mokymus. Būdama pensijoje Hannah leido laiką apsupta 3 vaikų, 11 anūkų ir 31 proanūkio. Moteris mirė 2022 m., būdama 93 metų amžiaus.

 JUMS TAIP PAT PATIKS