Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa

Svetainė sukurta įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos NVO fondo remiamą paprojektį „Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos modernizacija ir plėtra“.

2018 Spalis
P A T K P Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Perkamiausios knygos
Neregimieji
Roy Jacobsen
Nominuotas 2017 m. Man Booker International premijai 
8.50 €
Ei, čia mano baubas!
Amanda Noll
Dar viena istorija apie baubus po lova!
6.50 €
Food Pharmacy / Maisto farmacija
Lina Nertby Aurell ir Mia Clase
Naujas požiūris į maistą
11.50 €

PK konkursas

2018 04 04 Jau žinomi „Pirmosios knygos“ konkurso, kurį kasmet skelbia Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, nugalėtojai. Tai poetė Greta Ambrazaitė (eilėraščių rinkinys „Trapūs daiktai“) ir prozininkė Monika Baltrušaitytė (novelių rinkinys „Išėję prie upės“). Konkursui buvo pateikta 27 poezijos ir 31 prozos rankraštis. Jau antrus metus vertinama anonimiškai. Poezijos rankraščius vertino komisija: poetai Vladas Braziūnas, Daiva Čepauskaitė ir Vytautas Stankus. Prozos vertinimo komisija:  rašytojai Laura Sintija Černiauskaitė, Liutauras Degėsys ir Renata Šerelytė.

2017 12 12 | Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla skelbia 2018 metų „Pirmosios knygos“ konkursą. Konkurso sąlygos:

  1. Konkurse gali dalyvauti ne vyresni kaip 35-erių metų rašytojai, kurie dar nėra išleidę savo knygų.
  2. Teikiamo kūrinio apimtis turi būti 2–5 autoriniai lankai (autorinis poezijos lankas – 700 eilučių, prozos lankas – 40 000 ženklų su tarpais).
  3. Konkursui reikia pateikti 3 egzempliorius kompiuteriu surinkto ir atspausdinto teksto. Kūrinio puslapiai turi būti numeruoti, susegti į segtuvus.
  4.  Kartu su kūriniais, atskirame lape, prašome pateikti trumpas žinias apie save, taip pat nurodyti savo gimimo datą ir kontaktinius duomenis. Dosjė lapo prie rankraščių nesegti. 

Dalyvaujančiųjų konkurse rankraščius komisija vertins anonimiškai, tai reiškia, jog rankraštyje neturi atsispindėti autoriaus vardas ir pavardė, dosjė ir kontaktai konkursui pateikiami atskirame lape. Rankraščių priėmimas vyks 2018 metų vasario 5-9 dienomis, adresu K. Sirvydo g. 6, LT-01101 Vilnius, Lietuvos rašytojų sąjungoje įsikūrusiame leidyklos knygynėlyje, arba paštu. Rankraštis laikomas pateiktas laiku, jei ant voko nurodyta pašto antspaudo data yra ne vėlesnė nei paskutinė priėmimo diena. 

Kilus klausimams dėl konkurso sąlygų kreiptis telefonu 852121433, arba prekyba@rsleidykla.lt

2017 04 07  Jau žinomi „Pirmosios knygos“ konkurso, kurį skelbia Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, nugalėtojai! Dovydas Grajauskas su eilėraščių rinkiniu „Apie reiškinius“ laimėjo poezijos rankraščių kategorijoje. Virginijos Rimkaitės apysaka „21 a“ laimėjo prozos rankraščių kategorijoje.

2017 02 06 | Prasidėjo „Pirmosios knygos“ (poezijos ir prozos) konkurso rankraščių priėmimas! Jų laukiame vasario 6-10 dienomis, adresu K. Sirvydo g. 6, LT-01101 Vilnius, Lietuvos rašytojų sąjungoje įsikūrusiame leidyklos knygynėlyje, arba paštu. Rankraštis laikomas pateiktas laiku, jei ant voko nurodyta pašto antspaudo data yra ne vėlesnė nei paskutinė priėmimo diena.

2016 12 07 |  Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla skelbia 2017-ųjų metų „Pirmosios knygos“ (poezijos ir prozos) konkursą. 

Konkurso sąlygos:

1.    Konkurse gali dalyvauti ne vyresni kaip 35 - erių metų literatai, kurie dar nėra išleidę savo kūrinių.
2.    Teikiamo kūrinio apimtis turi būti 2–5 autoriniai lankai (autorinis poezijos lankas – 700 eilučių, prozos lankas – 40 000 ženklų su tarpais). 
3.    Konkursui reikia pateikti 3 egzempliorius kompiuteriu surinkto ir atspausdinto teksto. Kūrinio puslapiai turi būti numeruoti, susegti į segtuvus.
4.    Kartu su kūriniais, atskirame lape, prašome pateikti trumpas žinias apie save, taip pat nurodyti savo gimimo datą ir kontaktinius duomenis. Dosjė lapo prie rankraščių nesegti. 

Rankraščių priėmimas vyks 2017 metų vasario 6-10 dienomis, adresu K. Sirvydo g. 6, LT-01101 Vilnius, Lietuvos rašytojų sąjungoje įsikūrusiame leidyklos knygynėlyje, arba paštu. Rankraštis laikomas pateiktas laiku, jei ant voko nurodyta pašto antspaudo data yra ne vėlesnė nei paskutinė priėmimo diena.

Kūrinius vertins Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos sudaryta „Pirmosios knygos“ konkurso vertinimo komisija (poezijos ir prozos padaliniai). Dvi geriausias pirmąsias knygas išleis Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla. Konkurso laimėtojai bus paskelbti Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos internetiniame puslapyje www.rsleidykla.lt, o laimėtojai informuoti asmeniškai. Kitų konkurso dalyvių kūrybos leidykla nekomentuoja, rankraščių negrąžina. 

Kyla klausimų? prekyba@rsleidykla.lt arba 85 212 14 33.


2016 04 18 Paaiškėjo Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos skelbiamo pirmosios knygos konkurso nugalėtojai. Dovilė Bagdonaitė laimėjo poezijos knygų kategorijoje su eilėraščių rinkiniu „Mėlynojo banginio širdis“. Mindaugas Jonas Urbonas laimėjo prozos knygų kategorijoje, preliminarus jo novelių rinkinio pavadinimas – „Tūkstantį kartų labanakt ir vienas sudie“.

2015 11 17 Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla skelbia „Pirmosios knygos“ (poezijos ir prozos) konkursą. 

Naujovė – 2016 metų pirmosios knygos konkurse dalyvaujančiųjų rankraščius komisija vertins anonimiškai. 

Konkurso sąlygos:

1.    Konkurse gali dalyvauti ne vyresni kaip 35-erių metų literatai, kurie dar nėra išleidę savo knygos.
2.    Teikiamo kūrinio apimtis turi būti 2–5 autoriniai lankai (autorinis poezijos lankas – 700 eilučių, prozos lankas – 40 000 ženklų su tarpais). 
3.    Konkursui reikia pateikti 3 egzempliorius kompiuteriu surinkto ir atspausdinto teksto. Kūrinio puslapiai turi būti numeruoti, susegti į segtuvus.
4.    Kartu su kūriniais, atskirame lape, prašome pateikti trumpas žinias apie save, taip pat nurodyti savo gimimo datą ir kontaktinius duomenis.

Rankraščių priėmimas vyks 2016 metų sausio 11-15 dienomis, adresu K. Sirvydo g. 6, LT-01101 Vilnius, leidyklos knygynėlyje, arba paštu. Rankraštis laikomas pateiktas laiku, jei ant voko nurodyta pašto antspaudo data yra ne vėlesnė nei paskutinė priėmimo diena.

Kūrinius vertins Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos sudaryta „Pirmosios knygos“ konkurso vertinimo komisija (poezijos ir prozos padaliniai). Dvi geriausias pirmąsias knygas išleis Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla. Konkurso laimėtojai bus paskelbti Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos internetiniame puslapyje www.rsleidykla.lt, o laimėtojai informuoti asmeniškai. Kitų konkurso dalyvių kūrybos leidykla nekomentuoja, rankraščių negrąžina. 

Kyla klausimų? prekyba@rsleidykla.lt arba 85 212 14 33.

2015 06 03 2015-ųjų metų rankraščių atsiėmimas vyksta iki birželio 22 dienos darbo valandomis 10-18, pertrauka 13-14 val. 

2015 05 27 | 2015-ųjų Pirmosios knygos konkursą laimėjo poetė VITALIJA PILIPAUSKAITĖ-BUTKIENĖ (eilėraščių rinkinys “Kvėpuoju“) ir prozininkas MYKOLAS SAUKA (rinkinys „Grubiai”). 

2015 03 10 | Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla baigia rankraščių priėmimą. Šių metų Pirmosios knygos konkursas nepraranda populiarumo – leidyklai įteikta daugiau nei 50 prozos ir poezijos rankraščių. 

2015 01 12 | Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla skelbia „Pirmosios knygos“ konkursą, kurio metu išrinktiems nugalėtojams suteikiama galimybė išleisti pirmąsias savo knygas (tradiciškai išrenkama po vieną geriausią prozos ir poezijos knygą). 

Konkursas tradiciškai kviečia dalyvauti jaunuosius literatus, ne vyresnius kaip 35 metų. Įprasta konkursui teikiamo kūrinio apimtis – 2–5 autoriniai lankai (autorinis poezijos lankas – 700 eilučių, prozos lankas – 40 000 ženklų su tarpais). Kompiuteriu surinkto ir atspausdinto teksto 3 egzemplioriai priimami leidyklos knygynėlyje kovo  2 – 6 d. (tel. 85 212 14 33) arba paštu iki kovo 6 d. (adresas K. Sirvydo g. 6, Vilnius LT-01101). Kūrinio puslapiai turi būti numeruoti, susegti. Kartu su kūriniais prašoma autorių pateikti trumpas žinias apie save, ar publikavo savo kūrybos ir kur (taip pat 3 egz.), nurodyti savo kontaktus.

Kūrinius vertins Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos sudaryta komisija. Dvi geriausias pirmąsias knygas išleis Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla. Konkurso laimėtojai bus paskelbti tuose leidiniuose, kuriuose pasirodė šis skelbimas. Kitų konkurso dalyvių kūrybos leidykla nekomentuoja. 


2014 06 06 | 2014 - ųjų Pirmosios knygos konkursą laimėjo poetė Jurgita Jasponytė (eilėraščių rinkinys „Šaltupė“) ir prozininkas Tomas Vaiseta („Paukščių miegas“). Dvidešimtasis „Pirmosios knygos“ konkursas pasižymėjo rankraščių gausa – poezijos konkursui buvo pateikti 24 rankraščiai, o prozos netgi 30.


2013 metų konkursas buvo išskirtinis – nugalėtojomis buvo pripažintos trys merginos, ir buvo išleisti du eilėraščių rinkiniai bei viena prozos knyga. Taip nutiko sulaukus itin daug stiprių poezijos rankraščių, ir atsiradus dar vienos knygos išleidimo rėmėjui – AB „SEB bankui“. 2013 metais konkurso būdu eilėraščių rinkinius išleido Dovilė Kuzminskaitė („Namas su paukščio ženklu“) ir Ramunė Brundzaitė („Drugy, mano drauge“, knyga jau pelnė Jaunojo jotvingio premiją), prozos nugalėtoja tapo Kristina Tamulevičiūtė su eseistikos knyga apie Sarajevą „Pasakojimas apie vieną miestą“.


1994 metais pirmą kartą Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos skelbtas konkursas į šiuolaikinės lietuvių literatūros pasaulį per dvidešimt metų palydėjo ne vieną dabar gerai žinomą rašytoją (Laura Sintija Černiauskaitė, Marius Ivaškevičius, Rimvydas Stankevičius, Renata Šerelytė ir kiti), o ir anksčiau tuometinėje vienintelėje Lietuvoje grožinės literatūros leidykloje „Vagoje“ buvo leidžiama to paties sumanymo debiutuojančių autorių knygų serija, savo sąrašuose turinti Jono Strielkūno, Aido Marčėno, Kęstučio Navako, Vidmantės Jasukaitytės, Antano A. Jonyno, Gražinos Cieškaitės, Tautvydos Marcinkevičiūtės, Vlado Braziūno, Nijolės Miliauskaitės ir kitų žymių rašytojų pirmąsias knygas. Žinant, kaip sunku tik pradedantiems, dar nežinomiems kūrėjams pradėti literatūrinį kelią, tokios knygų serijos leidžiamos ir dabar, kaip jaunųjų kūrėjų paskatinimas ir pastūmėjimas žengti toliau ir galbūt po kelių ar keliolikos metų tapti ateities literatūros žvaigždėmis.