EN

Pjesės

Jaan Tätte


Vertėja iš estų kalbos vertė Danutė Sirijos Giraitė
Dailininkė Deimantė Rybakovienė
Žanras pjesės
Leidimo metai 2022
Psl. skaičius 216 p.
Įrišimas minkštas
Brūkšninis kodas 9786094803475

14,00 €

Rinkinį sudaro pjesės „Sankirta su pagrindiniu keliu, arba pasaka apie auksinę žuvelę", „Tiltas", „Laimingo šiokiadienio!" ir pjesė vaikams „Sveiki!".

„Tarptautinį pripažinimą pelniusios J. Tätte's pjesės šiuolaikinės kultūros kontekste išskiria tuo, kad jose gausu emocijų, kurių pasigendama šiais visuotinio vartotojiškumo laikais.
Pasitelkęs modernias dramaturgijos priemones, autorius vaizduoja materialių vertybių poveikį ir jausmų nuvertėjimą. Kartais netgi groteskiškai, kartais tragikomiškai rašytojas gvildena dabartinio vartotojiško mentaliteto problemas. 
Pjesė „Sankirta su pagrindiniu keliu, arba pasaka apie auksinę žuvelę" – kupinas šmaikščių dialogų ir netikėtų siužeto posūkių pasakojimas apie stebuklus, laimę ir pinigus. Pjesės moto skamba lyg iššūkis: „Parašiau tai dėl pinigų". Pjesėje „Tiltas" autorius atspindi šiuolaikinę visuomenę, per veikėjų santykius atskleisdamas, kad esminis jausmas - meilė, visuomet išlieka. Komedija „Laimingo šiokiadienio!" – tai tikrovės ir grotesko, komedijos ir dramos paribyje laviruojanti istorija, kurioje autorius gvildena šiuolaikinių žmonių mentaliteto problemas, amžinąjį meilės troškimą ir siekį ištrūkti iš pilkos šiokiadienių rutinos.", – vertėja Danutė Sirijos Giraitė.

Jaan Tätte (g. 1964) – estų dramaturgas, aktorius, teatro režisierius,  dainuojamosios poezijos kūrėjas ir atlikėjas. Tartu valstybiniame universitete studijavo biologiją, o Talino pedagoginiame institute režisūrą. 1990 m. Talino konservatorijoje baigė aktorinio meistriškumo studijas. 1990–2003 m. J. Tätte – Talino miesto teatro aktorius. Nuo 2003-iųjų – to paties teatro dramaturgas. Šiuo metu gyvena ir kuria mažoje Vilsandžio saloje.

Knyga išleista vertimų serijoje „Naujoji klasika. Baltijos Asamblėjos premijos laureatų kūryba“.

Knygos leidybą rėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.JUMS TAIP PAT PATIKS