EN

Poezija

Ramūnas Kasparavičius


Sudarytojas Antanas A. Jonynas
Dailininkė Deimantė Rybakovienė
Žanras poezijos rinktinė
Leidimo metai 2019
Psl. skaičius 304 p.
Įrišimas minkštas su atvartais
Matmenys 22.5 cm x 14.2 cm x 2.2 cm
Brūkšninis kodas 9786094801020


Ramūnas Kasparavičius šiandien geriau žinomas kaip itin įdomus, savitas, išskirtinio braižo ir originalaus pasaulio matymo prozininkas, romanų ir novelių autorius. Tačiau Ramūnas Kasparavičius pirmiausia debiutavo kaip poetas ir yra išleidęs tris eilėraščių rinkinius: „Ramios saulės metai“ (1983), „Laimingiausias rugsėjis“ (1986), „Laukas arklys“ (1990) – naujoviškus, originalius,  savo metu literatūrą išmanančio skaitytojo pastebėtus, bet tuometės literatūrinės konjunktūros nepakankamai suvoktus bei įsisąmonintus ir nepakankamai įvertintus. Todėl tikrai aktualu sugrąžinti į šiandienos kultūrinę ir poetinę aplinką šį nepelnytai primirštą įdomų ir išskirtinio braižo poetą.

Ramūno Kasparavičiaus poezija žaižaruoja netikėtumu ir paradoksais, gyva ir gaivališka fantazija, remiasi mums kiek neįprasta prancūziškąja poetine tradicija. Miesto,  gamtos ir kaimo vaizdai persmelkti kultūrą pažinusio subjekto patirtimi ir skepsiu, konkreti detalė dera su abstrakcija, tradicinė forma su netikėtais sąskambiais, kalambūrais, itin subtiliu humoru, o retas žodis ar šnekamosios kalbos frazė vartojama kaip puošybinis elementas. Šitaip Ramūno Kasparavičiaus kuriamas poetinis universumas tampa unikalus, išskirtinis mūsų poezijos erdvėje.

Šią poezijos rinktinę sudaro penketas skyrių – tai eilėraščiai iš trijų anksčiau išleistų rinkinių, taip pat į vėlesnius rinkinius dėl įvairių, cenzūrinių ir kitokių priežasčių nepatekę eilėraščiai iš pirmojo autoriaus parengto, bet taip ir nepasirodžiusio rinkinio „Veidrodis prieš veidrodį“ , taip pat skyrius, sudarytas iš knygose neskelbtų, atskirą rinkinį sudarančių eilėraščių, parašytų per Nepriklausomybės dešimtmečius.  Rinktinė aprėpia visą poetinę Ramūno Kasparavičiaus kūrybą, parodo ir atspindi jos raidą ir įvairiabriauniškumą.

Knygos išleidimą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.JUMS TAIP PAT PATIKS