EN

Amerikos purvas

Jeanine Cummins


Vertėja iš anglų kalbos vertė Marija Bogušytė
Žanras romanas
Leidimo metai 2020
Psl. skaičius 520 p.
Įrišimas kietas
Matmenys 21.7 cm x 14.5 cm x 4.9 cm
Brūkšninis kodas 9786094801723


DAUGIAUSIA DISKUSIJŲ LITERATŪROS PASAULYJE SUKĖLĘS ŠIANDIENOS ROMANAS

„THE SUNDAY TIMES“ IR „NEW YORK TIMES“ BESTSELERIS

OPRAH KNYGŲ KLUBO PASIRINKIMAS

Lidija gyvena Akapulko mieste, Meksikoje. Jai priklauso knygynas, kuriame ji ir dirba. Moteris turi sūnų Luką ir nuostabų sutuoktinį žurnalistą Sebastjaną. Nors įprasta kasdienybė Akapulke dėl narkotikų kartelių veiklos ima aižėti, Lidijos padėtis kol kas visai patogi.

Net žinodama, kad jų veikiausiai niekas niekada nenupirks, moteris knygyne laiko ir kai kurias savo mėgstamiausias knygas. Vieną gražią dieną į knygyną įžengia vyriškis ir, patyrinėjęs lentynas, prie kasos atsineša keletą knygų, kurias norėtų įsigyti – dvi iš jų Lidijos mėgstamiausios. Chavjeras pasirodo esąs tikras eruditas. Jis žavus, jiedu susibičiuliauja. Lidija to nežino, tačiau šis žmogus – dar ir naujausio narkotikų kartelio, agresyviai plečiančio įtaką mieste, vadeiva. O Lidijos vyras tuo metu rengia išsamų tiriamąjį straipsnį apie Chavjerą: vos jį išspausdinus, šeimos gyvenimas jau niekada nebebus toks, koks buvo.

Priversti bėgti Lidija ir jos aštuonmetis sūnus Luka netrukus atsisveikina su ligi tol turėtais įprastiniais viduriniosios klasės gyvenimo patogumais. Jie akimoju tampa eiliniais migrantais, keliaujančiais per Meksiką ant traukinių vagonų stogų Jungtinių Amerikos Valstijų link. Ko gero, tik ten jų nepasieks Chavjero ranka. Pakeliui sutikdamas begales bėdžių, taip pat mėginančių nusigauti į šiaurę, Lidijos sūnus įsitikina, kad visi jie bėga nuo kažko. Tik kur būtent jie nubėgs?

Perskaičiusieji „Amerikos purvą“ pasikeis negrįžtamai. Tai viena svarbiausių mūsų laikų knygų – literatūros žygdarbis, kiekviename puslapyje pulsuojantis širdgėla, drama ir humaniškumu.

Jau spėjęs susilaukti tokių komplimentų, kaip „mūsų laikų „Rūstybės kekės“ ar „naujoji Amerikos klasika“, Jeanine’os Cummins romanas „Amerikos purvas“ – tai įstabus žvilgsnis į žmonių, pasirengusių paaukoti viską, kad tik išsaugotų bent menkutę vilties kibirkštėlę, giliausius sielos užkaborius.

Jeanine Cummins – keturių knygų autorė. Gimė Ispanijoje gyvena Niujorke, 10 metų dirbo leidybos srityje. Kalėjimuose skaito paskaitas apie viktimologiją, aktyviai pasisako prieš mirties bausmę. Jos vyras, kilęs iš Airijos, dešimtmetį pragyveno JAV kaip imigrantas be dokumentų. 2020 m. pradžioje jos romano „Amerikos purvas“ leidėjas buvo priverstas atšaukti numatytą rašytojos turą po JAV, nes jai buvo pagrasinta mirtimi.

„Niekad nesiliausiu apie ją galvojusi“, – Ann Patchett.

„Amerikos purvas mane pribloškė. Aš ne tik perskaičiau šią knygą, bet ir apsigyvenau joje...“, – Oprah.

„Neeilinė knyga, tobulos pusiausvyros kūrinys – vienoje pusėje siaubas, kitoje – meilė. Dedu galvą, kad bet kas, perskaitęs pirmus septynis knygos puslapius, ją baigs skaityti iki galo“, – Stephen King.

„Jau seniai verčiau knygos puslapius taip paskubomis, kaip skaitydamas „Amerikos purvą““, – John Grisham.

„Šis rūstus, stiprus romanas atveria akis“, – Tracy Chevalier.JUMS TAIP PAT PATIKS