EN

Cholodas

Szczepan Twardoch


Vertėja Iš lenkų kalbos vertė Irena Aleksaitė
Dailininkas Zigmantas Butautis
Žanras Romanas
Leidimo metai 2024
Psl. skaičius 384
Įrišimas Kietas
Matmenys 21,0x14,0x3,5
Brūkšninis kodas 9786094804199

16,00 €
5,00 €

Pagrindinis romano veikėjas Konradas Viduchas, kilęs iš Aukštutinės Silezijos, – Didžiojo karo veteranas, komunistas, visa širdimi atsidavęs revoliucijai. Po karo kartu su Karlu Radeku išvyksta į Sovietų Rusiją. Ten diegia naują proletarinę santvarką ir 1920 m. kare kovoja pirmosios raitelių armijos gretose. Tačiau revoliucija praryja savo vaikus. Vykstant 1937-ųjų valymams draugas Viduchas, kaip „senas bolševikas“, suimamas, nuteisiamas ir išsiunčiamas į Gulagą. Tačiau jam pavyksta pabėgti – ir taip prasideda jo neįtikėtina kelionė per sniegą, ledą ir tundrą.

Bėgdamas nuo sovietų persekiotojų kartu su aklu įteisintu vagimi ir mergina vardu Liubov, Viduchas galiausiai atsiduria paslaptingoje tolimosios Šiaurės gyvenvietėje, kurią čionykščiai vadina Cholodu. Vietiniai gyvena pagal atšiaurios poliarinės gamtos ritmą, augina šiaurės elnius, medžioja ruonius ir meškas, kalba savo kalba ir niekada nėra girdėję apie Staliną. Bent kol kas...

Tai fantasmagoriškas pasakojimas apie nusivylimą idealais. Apie individo, įmesto į istorijos sūkurį, likimą ir tas atokvėpio akimirkas, kurias herojus randa už civilizacijos ribų. Tačiau tai tik akimirkos, nes raudonasis žvėris vis dar atkakliai seka Viducho pėdomis.

Szczepanas Twardochas (gim. 1979) – vienas įdomiausių šiuolaikinių lenkų prozininkų, iš Silezijos kilęs publicistas ir romanistas, keliolikos knygų autorius. Jo kūryba vertinama skaitytojų ir kritikų, rašytojas tėvynėje nominuotas daugeliui prestižinių literatūrinių apdovanojimų, ne vieną jų yra ir pelnęs.

Knygos išleidimą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.JUMS TAIP PAT PATIKS