EN

Liepos mėnesį po liepa

Ramutė Skučaitė


Dailininkė Jūratė Račinskaitė
Žanras eilėraščiai vaikams
Leidimo metai 2021
Psl. skaičius 96 p.
Įrišimas kietas
Matmenys 24.5 cm x 17 cm x 1.2 cm
Brūkšninis kodas 9786094802829


RAMUTĖS SKUČAITĖS EILĖRAŠČIAI VAIKAMS

Naujoji Ramutės Skučaitės knyga „Liepos mėnesį po liepa“ – tai eilėraščiai vaikams, prabylantys smagia ir rimuota kalba apie gyvūnus ir juos supantį pasaulį, apie besikeičiančius metų laikus ir su tuo susijusius džiaugsmus ir rūpesčius. Čia mažieji skaitytojai sutiks lapę, kurmį, ežį, pelę, gyvatėlę ir kitus eilėraščių veikėjus. Ramios intonacijos ir neįkyri išmintis, gebėjimas pamatyti grožį ir parodyti jį kitam žmogui, gyvosios ir negyvosios gamtos, buities daiktų prakalbinimas – visa tai buvo ir lieka stiprioji Ramutės Skučaitės poetikos dalis. Lydimi neįkyrios didaktikos, žaismingo eiliavimo, visiško atvirumo ir paprastumo, eilėraščiai pakviečia vaikus į atvirą dialogą tiek apie gyvenimą čia ir dabar, tiek apie „visur ir visados“.

Naujoji poetės knyga – kaip ir ankstesnės – tikroji etikos ir estetikos mokykla patiems mažiausiems, ir ne tik jiems, bet ir jų tėveliams, kurių ne vienas yra išaugęs su šios nuostabios poetės eilėraščiais. Knygos dailininkė – poetės dukra Jūratė Račinskaitė, iliustruotoja, parengusi ne vieną R. Skučaitės knygą, ir už savo darbą pelniusi daug tarptautinių ir Lietuvos knygos meno diplomų bei premijų.

Ramutė Skučaitė – lietuvių poezijos klasikė, be visų kitų apdovanojimų, įvertinta ir Nacionaline kultūros ir meno premija, rašanti vaikams ir suaugusiems, vertėja, publicistė, dramaturgė, poezijos knygų autorė. Su autorės eilėraščiais, skaitomais, cituojamais, dainuojamais, sakomais iš atminties, išaugo jau kelios skaitytojų kartos. 2021 metais autorė rengiasi garbingam 90 metų jubiliejui, tačiau ji anaiptol neprarado kūrybiškumo, tebekuria talento ir meninės įtaigos kupinus eilėraščius.

Knygos išleidimą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Straipsniai, recenzijos


JUMS TAIP PAT PATIKS