EN

Kalkinė

Thomas Bernhard


Vertėja iš vokiečių kalbos vertė Giedrė Sodeikienė
Dailininkė Milena Liutkutė-Grigaitienė
Žanras romanas
Leidimo metai 2021
Psl. skaičius 224 p.
Įrišimas kietas
Matmenys 21.7 cm x 14.5 cm x 2.3 cm
Brūkšninis kodas 9786094802874

11,50 €
8,00 €

APIE ŽMOGŲ, KURIS SIEKIA NEĮMANOMO

Romanas „Kalkinė“ (1970) parašytas ikiteisminio tyrimo principu, jame pasakojama tragiška vienos minties apsėsto Konrado istorija. Pagrindinis romano veikėjas ilgus metus rašo studiją apie klausą. Kad būtų lengviau įsijausti į temą, jis nutraukia ryšius su žmonėmis ir įsikuria apleistoje kalkių degykloje. Bandomuoju asmeniu tampa Konrado žmona – prirakinta prie vežimėlio ir priklausoma nuo jo malonės.

Iliuzijos aukos, žmogaus, kuris siekia neįmanomo, Konrado dvasinę sumaištį vaizdžiai atskleidžia ir šio savito romano parašymo stilius – jis karštligiškas, su atsikartojančiais žodžiais ir ištisomis frazėmis, su ilgais periodais ir vis intensyvėjančiu kalbėjimu. 

Premijuotas ir apšmeižtas, garbintas ir koneveiktas nepakartojamo braižo rašytojas Thomas Bernhardas (1931–1989) – vienas žymiausių XX a. Europos kūrėjų. Jo kūrybinis palikimas didžiulis – penki eilėraščių tomai, 18 dramų, 27 prozos kūriniai ir įspūdinga penkių dalių autobiografija. Savo kūriniuose Bernhardas aštriai kelia žmogaus būties tragiškumo, vienatvės ir savinaikos temas.

Knygos išleidimą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.JUMS TAIP PAT PATIKS