EN

Penki kvietimai

Frank Ostaseski


Vertėja iš anglų kalbos vertė Vita Mikelionienė
Dailininkė Milena Liutkutė-Grigaitienė
Leidimo metai 2019
Psl. skaičius 360 p.
Įrišimas kietas
Matmenys 21.7 cm x 14.5 cm x 3.5 cm
Brūkšninis kodas 9786094800672


KAIP MIRTIS GALI PAMOKYTI GYVENTI VISAVERTĮ GYVENIMĄ

Mirtis anaiptol nelaukia mūsų ilgo kelio pabaigoje. Ji visą laiką kartu su mumis, kiekvienos praeinančios akimirkos šerdyje. Tai – mūsų slaptoji mokytoja, besislapstanti tiesiog mums prieš akis ir padedanti atrasti visa, kas svarbiausia. Gyvenimas ir mirtis žengia koja į koją. Jie neatskiriami, ir mes, jei nesuvokiame, kad mirsime, iš tikrųjų nė negyvename. Penki kvietimai – tai įkvepiantis gyvenimo prasmės apmąstymas, pasakojimas apie tai, kaip aktyviai ugdant sąmoningą požiūrį į mirtį galima priartėti prie tikrojo savęs.

Tokią gilią patirtį, kuri aprašyta šioje knygoje, galėjo sukaupti tik bebaimis, ramus ir pakantus žmogus, suradęs kelią į kitų širdis ir apdovanotas talentu papasakoti apie nueitą kelią. Penkiuose kvietimuose pateiktos sukrečiančios istorijos – tokios pamokančios, kad galėtų tapti kompasu keliaujant nežinomu keliu į trokštamą tikslą. Daugumą šių tikrų pasakojimų galima perskaityti kaip paraboles – išmintingas istorijas, padedančias mums įvairiose situacijose gyventi tikslingiau ir išmintingiau.

Penki kvietimai atskleidžia, kaip per mirtį visiškai nubusti gyvenimui. Jie – geriausias būdas bet kuriam žmogui susidoroti su netektimi ar kita skaudžia gyvenimo krize. Būti sąmoningam mirties atžvilgiu – tai drauge su išmintingu pakeleiviu keliauti į šviesesnį ir prasmingesnį pasaulį.

Frankas Ostaseskis – pasaulyje pripažintas atjaučiamosios slaugos mokytojas, vienas Zen hospiso projekto San Fransiske steigėjų, prie mirties slenksčio palydėjęs daugiau nei tūkstantį žmonių. Penkiuose kvietimuose jis išgrynina pamokų, kurias gavo dirbdamas šį svarbų darbą, esmę ir siūlo išminties gaires, rodančias kelią radikalių gyvenimo permainų link. Už ilgametę pagalbą mirštantiesiems ir jų šeimoms F. Ostaseskiui pagarbą yra išreiškęs Dalai Lama.

Nelauk
Viską šiltai priimk, nieko neatstumk
Visiškai įsitrauk į patirtį
Susirask ramią vietą įvykių sūkury
Ugdyk „nežinantį“ protąJUMS TAIP PAT PATIKS