EN

Aš tave užmiršau

Daiva Čepauskaitė


Dailininkė Deimantė Rybakovienė
Žanras pjesės
Leidimo metai 2016
Psl. skaičius 188 p.
Įrišimas minkštas su atvartais
Matmenys 20 cm x 13 cm x 1.8 cm
Brūkšninis kodas 9789986398950


Daiva Čepauskaitė – poetė, dramaturgė, aktorė. Šiame rinkinyje skelbiamos trys autorės pjesės: „Pupos", „Musė" ir „Aš tave užmiršau". 2007 m. už pjesę „Pupos" D. Čepauskaitė apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi kaip geriausia nacionalinės dramaturgijos autorė. 2011 m. už pjesę „Aš tave užmiršau" Sugiharos fondo paskelbta Tolerancijos žmogumi.

„Užtenka perskaityti nors vieną Daivos Čepauskaitės eilėraštį, kad suprastum: ji puiki dramaturgė. Ir perskaityti nors vieną jos pjesę, kad suprastum: ji puiki poetė. Turinti išskirtinį kalbos jausmą ir formos pojūtį.
Bet man net ne tai visų gražiausia. Man gražiausia, kaip Daiva stebi ir mato žmones – ir žmonės jai tebėra įdomūs. Patys įdomiausi.

Dauguma rašytojų mato tik save – pagrindinį herojų – ir iš tiesų nuoširdžiai domisi savimi.
Kiti žmonės rūpi tik iš tiesų geriems rašytojams.
Primygtinai rekomenduoju.“ – Gintaras Grajauskas, poetas, dramaturgas

„Šias pjeses sukūrė talentinga aktorė, suprantanti, kas yra personažas ir ką jis veikia scenoje. Būtent iš aktorinės patirties – ta siužetų dinamika, natūralūs dialogai. O iš čia – teatras, kuriame atpažįstame ir save, ir kitą.
Šias pjeses parašė talentinga poetė, vis dar mėginanti suprasti, kas yra laikas ir ką jis veikia žmoguje – tragikomiškiausioje visatos scenoje.

Ši knyga – itin retas, todėl dar reikšmingesnis įrodymas, kas ir lietuviška dramaturgija gali būti stipri, daugiaprasmė, apie mus.“ – Mindaugas Nastaravičius, poetas, dramaturgasJUMS TAIP PAT PATIKS