EN

Auginančioji literatūra

Kęstutis Urba


Dailininkė Deimantė Rybakovienė
Žanras XX a. lietuvių vaikų literatūros tyrimai
Leidimo metai 2015
Psl. skaičius 340 p.
Įrišimas kietas
Matmenys 24.8 cm x 17.5 cm x 3.3 cm
Brūkšninis kodas 9789986398639


Kęstutis Urba, žinomas vaikų literatūros specialistas, knygoje „Auginančioji literatūra" tyrinėja XX a. lietuvių rašytojų kūrybą, skirtą jauniesiems skaitytojams, daugiausia prozą ir dramaturgiją. Nagrinėjamų autorių ir jų kūrinių atranka, nuosekliai atskleidžiama nacionalinės lietuvių vaikų literatūros raida leidžia laikyti šį veikalą subjektyvia, bet įžvalgia ir įtaigia XX a. lietuvių vaikų literatūros istorija. Tai knyga, atverianti lietuviškų kūrinių vaikams išskirtinumą ir kartu sąsajas su europine ir pasauline vaikų literatūra.

„Auginančioji literatūra", t.y. literatūra, kurios misija – auginti, ugdyti, auklėti. Knyga, padedanti suvokti vaikų literatūros raidą, jos procesus, tendencijas.
Žinomo vaikų literatūros specialisto daugelio metų triūsas, solidūs lietuvių vaikų literatūros tyrinėjimai, kurie neabejotinai pravers ne tik autoriaus kolegoms, tiriantiems kūrybą vaikams. Knyga skirta visiems besidomintiems lietuvių literatūros istorija, humanitarine kultūra, studentams, plačiajai visuomenei.JUMS TAIP PAT PATIKS