EN

Viskas, ko neprisimenu

Jonas Hassen Khemiri


Vertėja iš švedų kalbos vertė Raimonda Jonkutė
Dailininkė Asta Puikė
Žanras romanas
Leidimo metai 2019
Psl. skaičius 304 p.
Įrišimas kietas
Matmenys 21.7 cm x 14.5 cm x 3 cm
Brūkšninis kodas 9786094801198

11,00 €
5,50 €

JONAS HASSEN KHEMIRI – VIENAS ĮSIMINTINIAUSIŲ ŠIANDIENOS SKANDINAVŲ RAŠYTOJŲ

Jaunas vyras vardu Samuelis žūsta automobilio avarijoje. Bet ar tai iš tiesų nelaimingas atsitikimas? Neįvardytas rašytojas nusprendžia iš fragmentų atkurti Samuelio gyvenimą. Kalbėdamasis su draugais, artimaisiais ir kaimynais jis lyg mįslingą dėlionę pradeda lipdyti Samuelio portretą: mylimas anūkas, užsispyręs biurokratas, ištikimas draugas, apsimetėlis, pozuotojas. Žmogus, kuris būtų viską paaukojęs dėl savo gyvenimo draugės ir viskuo dalijęsis su savo geriausiu draugu. Tačiau kodėl juos abu prarado?

Tai istorija apie meilę ir atmintį. Bet kartu ir pasakojimas apie rašytoją, kuris mėgindamas įminti Samuelio paslaptį, iš tiesų nori sužinoti tiesą apie save. Kas lieka iš trapių mūsų atsiminimų? Ir kas slypi po tuo, ko neprisimename?

Jonas Hassenas Khemiris – garsus švedų rašytojas, romanų, pjesių ir apsakymų rinkinių autorius. Už kūrybą apdovanotas daugeliu literatūrinių premijų, tarp kurių svarbiausi Švedijos apdovanojimai – Augusto premija ir P. O. Enquisto literatūrinė premija. Autoriaus kūriniai išversti į daugiau kaip trisdešimt kalbų, o pjeses pastatė kone šimtas teatrų visame pasaulyje. Rašytojo kūrybą įvertino ne tik skaitytojai bei literatūros kritikai, bet ir tokie šiuolaikinės literatūros grandai kaip Joyce Carol Oates ir Hermanas Kochas, pavadinę autorių vienu įsimintiniausių šiandienos skandinavų rašytojų.

J. H. Khemiri romaną „Viskas, ko neprisimenu“ Švedų institutas įtraukė į 10-ies geriausių švedų knygų, kurias būtina perskaityti, sąrašą. Rašytojo knyga atsidūrė greta Augusto Strindbergo ir Selmos Lagerlöf kūrinių.

„Ilgas prieštaktis ir paskui smūgis visais orkestro instrumentais iš karto – viena stipriausių mano skaitytų knygų“, – romano vertėja į lietuvių kalbą Raimonda Jonkutė.

Premijos, nominacijos
Jono Hassen Khemiri romanas „Viskas, ko neprisimenu“ pateko į Vertingiausių 2019 m. Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos parengtą verstinių knygų sąrašą.


JUMS TAIP PAT PATIKS