EN

Pažado žemė

Leonardas Gutauskas


Sudarytojas Valentinas Sventickas
Dailininkė Deimantė Rybakovienė
Žanras Eilėraščiai
Leidimo metai 2024
Psl. skaičius 320
Įrišimas Kietas
Brūkšninis kodas 9786094804151


Leonardas Gutauskas (1938– 2021) – garsus dailininkas ir rašytojas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas (2001), beveik penkiasdešimties poezijos, prozos ir knygų vaikams autorius, neabejotinai – vienas įdomiausių ir talentingiausių mūsų šalies literatų. Jo kūryba išsiskiria originalia, asociatyvia pasakojimo technika, spalvingais personažais, lakia fantazija.

Tapyba pasižymi savita bendražmogiškų temų – amžinybės, tautos istorijos ir atminties, žmogaus tobulėjimo – interpretacija.

 

L. Gutausko sūnus Tadas, baigiantis 2022-iesiems, literatūros kritikui Valentinui Sventickui atnešė septynis aplankus su knygose nespausdinta autoriaus poezija. Iš šių aplankų V. Sventickas pasirinko „Pažado žemę“. Autorius yra nurodęs, kad tai 2003–2020 m. eilėraščiai. Lyginant su kitais aplankais, pasak V. Sventicko, „Pažado žemė“ yra labiausiai sustyguota, parengta kaip visavertis eilėraščių rinkinys.

Tai reikšmingi tekstai. Pasak V. Sventicko, atsakymas į klausimą „Ką reiškia – reikšmingų?“, galėtų būti toks: „Kad išliktų atminty, skambėtų, dalyvautų tavo gyvenime.“

 

Knygai apipavidalinti panaudotos Leonardo Gutausko akvarelės.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros tarybaJUMS TAIP PAT PATIKS