EN

Švaraus buvimo

Marius Burokas


Dailininkė Deimantė Rybakovienė
Žanras eilėraščiai
Leidimo metai 2018
Psl. skaičius 104 p.
Įrišimas minkštas su atvartais
Matmenys 22.5 cm x 14 cm x 1 cm
Brūkšninis kodas 9786094800115


Naujoje, ketvirtoje poezijos knygoje „Švaraus buvimo" Marius Burokas tęsia ankstesniuose rinkiniuose (ypač „Būsenos", 2005; „Išmokau nebūti", 2011) išryškėjusias gyvenimo kelio, santykio su poezija ir kultūra, su gimtuoju Vilniumi temas.

Ypatingo skaidrumo, šviesos dabar teikia žmogiškųjų vertybių, artimiausių žmonių apsuptis, tai prasišviečia ir knygos pavadinime. Vaikai spinduliuoja šilumą, meilę pasauliui, padeda pažvelgti į kasdienybę šviežiai, pamatyti save patį pasaulio tęstinume. Mylimo žmogaus supratimas, šeimos bendrija - tai vertybės, kurias reikia puoselėti ir saugoti, nes ir jas ardo realybės rutina, ydos ar ramybė, tampanti nepakeliama.

Poetas, panirdamas į save, į savo slaptą „aš", atskleidžia nevienalypę žmogaus prigimtį, jausmų dialektiką. Netobulame pasaulyje harmonija, užsimiršimas sunkiai įmanomas, kai epochos vėjas išpučia raides ir dvasią. Ar dievoieška atsakys į būties klausimus?

Poetui, žinomam vertėjui, literatūros kritikui rūpi asmeniška atvertis papildyti visuotiniais kontekstais, rasti paprastą ir autentišką poetinę kalbą. Ši knyga – darnus poetinis audinys, į kurį natūraliai įsipina saviraiška ir aktualių pasaulio įvykių refleksijos.

Knygos išleidimą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Premijos, nominacijos

2019 m. Marius Burokas tapo Poezijos pavasario laureatu.

2018 m. knyga nominuota Metų knygos (poezijos) rinkimuose.

2018 m. knyga 15min.lt skaitytojų išrinkta metų geriausia lietuvių grožine knyga.

Knyga nominuota 2018 metų kūrybiškiausių knygų dvyliktuke.JUMS TAIP PAT PATIKS