EN
Knygų mugė

Tarptautinė Vilniaus knygų mugė „Po dvidešimties metų“ 2019 m. vasario 21–24 d. LITEXPO.

Šiemet mūsų leidyklos akcentai – naujos, mugėje pasirodysiančios knygos ir susitikimai su skaitytojų pamiltais autoriais. Surengsime 9 kultūrinius renginius, planuojame pristatyti naujausias lietuvių autorių knygas: Birutės Jonuškaitės romaną „Maestro“ (ankstesniojo, populiaraus romano „Maranta“ tęsinį), Rasos Aškinytės romaną „Istorija kaip upė“, Aldonos Ruseckaitės biografinį romaną apie Salomėją Nėrį „Padai pilni vinių“, Arvydo Anušausko naujausią knygą „Užmirštas desantas“, poetės Giedrės Kazlauskaitės knygą „Gintaro kambarys“ bei Daivos Šabasevičienės knygą apie vieną garsiausių teatro ir kino aktorių Juozą Budraitį. Mažuosius skaitytojus kviesime į Virgio Malčiaus knygos „Nepaprasta Mykolo diena“ teatralizuotą pristatymą.

Taip pat kviesime susitikti su dviem užsienio autoriais – skaitytojų pamėgto romano „Neregimieji“ autoriumi, norvegų rašytoju Roy Jacobsen, kuris atvyksta pristatyti antrosios romano dalies „Balta jūra“, ir prancūzų rašytoju, romano „Toks ponas Piekielnis“ autoriumi François-Henri Désérable. 

Mugėje skaitytojams pasiūlysime įsigyti ilgai lauktą ir kruopščiai rengtą Juozo Baltušio dienoraščių I tomą, amerikiečių autorės Lisos Wingate tikrais įvykiais paremtą romaną „Kol nepriklausėme jums“ ir profesoriaus Vytauto Landsbergio atsiminimų knygą „Kačerginės paveikslėliai“.

Mūsų leidyklos užsienio svečiai:

Prancūzų rašytojas François-Henri Désérable, romano „Toks ponas Piekielnis“ autorius

Taip jau nutiko, kad buvęs profesionalus ledo ritulio žaidėjas, o dabar šaunus, charizmatiškas prancūzų rašytojas François-Henri Désérable vieną kartą keliaudamas į Minską netikėtai atsidūrė Vilniuje. Tada įvykęs atsitiktinumas skaitytojams jau dešimtyje pasaulio šalių suteikė galimybę panirti į romaną „Toks ponas Piekielnis“ – neįtikėtiną pasakojimą apie save, apie Romainą Gary ir jo kūrybą, apie poną Piekielnį, Vilnių, Vilniaus žydus, Prancūziją, Londoną...

Šį kartą F.-H. Désérable į Vilnių grįžta planuotai – susitikti su skaitytojais ir pristatyti romaną, Europoje sulaukusį ir kritikų įvertinimo. Drauge su autoriumi Vilniaus knygų mugės renginyje dalyvaus ir knygos vertėjas Dainius Gintalas. (Nuotraukos autorė Francesca Mantovani).

Norvegų rašytojas Roy Jacobsen, romanų „Neregimieji“ ir „Balta jūra“ autorius

Vos pasirodęs tarptautinio susidomėjimo sulaukęs norvegų rašytojo Roy Jacobsen romanas „Neregimieji“ užkariavo Lietuvos skaitytojų širdis. Tad antrąją romano dalį „Balta jūra“ Vilniaus knygų mugėje pristatys pats autorius!

Roy Jacobsen – vienas garsiausių ir įdomiausių šiuolaikinių norvegų rašytojų, apdovanotas daugeliu literatūros premijų, tarp jų – prestižine Norvegijos kritikų premija. Kritikai jo kūrinius vadina didelės meninės įtaigos saga, paprastumo ir skaidrumo šedevru. Susitikimą su rašytoju ves literatūros kritikė Jūratė Čerškutė. (Nuotraukos autorė Agnete Brun).

......................................................................................................................................................................................................................................

Mugės naujienos ir pristatomos knygos: Vasario 21 d., ketvirtadienis, 10.00–19.00 val. BIČIULIŲ DIENA
13 val. Leidyklos stende 5.A02 su skaitytojais bendrauja ir autografus dalija profesorius Vytautas Landsbergis.
15–17 val. Leidyklos stende 5.A02 su skaitytojais bendrauja ir autografus dalija Arvydas Anušauskas.
17 val. salėje 5.3. Naujausios Arvydo Anušausko knygos „Užmirštas desantas“ pristatymas. Moderuoja Jonas Ohmanas.
18 val. Leidyklos stende 5.A02 su skaitytojais bendrauja ir autografus dalija Arvydas Anušauskas.
Vasario 22 d., penktadienis, 10.00–23.00 val. DAR ILGESNIS PENKTADIENIS*
11 val. FORUME Naujausios teatrologės Daivos Šabasevičienės knygos „Juozo Budraičio teatrinis likimas“ pristatymas. Dalyvauja autorė, Juozas Budraitis, Rūta Mažeikienė.
12 val. Leidyklos stende 5.A02 su skaitytojais bendrauja ir autografus dalija Daiva Šabasevičienė ir Juozas Budraitis.
13–15 val. Leidyklos stende 5.A02 su skaitytojais bendrauja ir autografus dalija Arvydas Anušauskas.
16 val. Rašytojų kampe. Naujausio rašytojos Birutės Jonuškaitės romano „Maestro“ pristatymas. Dalyvauja autorė, kun. Algirdas Toliatas, moderuoja Audinga Peluritytė-Tikuišienė.
17 val. Leidyklos stende 5.A02 su skaitytojais bendrauja ir autografus dalija Birutė Jonuškaitė.
19 val. salėje 5.3. Rašytojos Rasos Aškinytės romano „Istorija kaip upė“ pristatymas. Dalyvauja autorė, Mindaugas Slapšinskas, Irma Pužauskaitė, moderuoja Vakarė Smaleckaitė.
20 val. Leidyklos stende 5.A02 su skaitytojais bendrauja ir autografus dalija Rasa Aškinytė.

*nuo 21.00 val. iki 23.00 val. vyks specialus Vilniaus knygų mugės 20-mečio renginys.

Vasario 23 d., šeštadienis, 10.00–21.00 val. NEKASDIENIŲ PASIMATYMŲ DIENA
14–17 val. Leidyklos stende 5.A02 su skaitytojais bendrauja ir autografus dalija Arvydas Anušauskas.
17 val. FORUME. Susitikimas su norvegų rašytoju, romanų „Neregimieji“ ir „Balta jūra“ autoriumi Roy Jacobsen. Moderuoja Jūratė Čerškutė. (renginys lietuvių-norvegų kalba)
18 val. Leidyklos stende 5.A02 su skaitytojais bendrauja ir autografus dalija Roy Jacobsen.
19 val. FORUME. Susitikimas su prancūzų rašytoju, romano „Toks ponas Piekielnis“ autoriumi François-Henri Désérable. Moderuoja Dainius Gintalas. (renginys lietuvių-prancūzų kalba)
20 val. Rašytojų kampe. Naujausios poetės Giedrės Kazlauskaitės knygos „Gintaro kambarys“ pristatymas. Dalyvauja autorė, moderuoja Laima Kreivytė.
20 val. Leidyklos stende 5.A02 su skaitytojais bendrauja ir autografus dalija François-Henri Désérable.
Vasario 24 d., sekmadienis, 10.00–17.00 val. ŠEIMOS SEKMADIENIS
11 val. salėje 5.2. Naujausio rašytojos Aldonos Ruseckaitės romano „Padai pilni vinių" pristatymas. Dalyvauja autorė ir Birutė Mar.
12 val. Leidyklos stende 5.A02 su skaitytojais bendrauja ir autografus dalija Aldona Ruseckaitė.
13 val. Vaikų salėje. Virgio Malčiaus knygos vaikams „Nepaprasta Mykolo diena" teatralizuotas pristatymas. Dalyvauja autorius ir Justinas Narvidas.
13–17 val. Leidyklos stende 5.A02 su skaitytojais bendrauja ir autografus dalija Arvydas Anušauskas.