EN
Naujienos

Paskirtos Vinco Kudirkos ir Vytauto Gedgaudo premijos

2021 05 07

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną paskelbti prestižinių žurnalistikos premijų laureatai. Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos Vinco Kudirkos premija paskirta televizijos žurnalistei Nijolei Jačėnienei, o Vytauto Gedgaudo premijos laureate tapo žurnalistė Aurelija Arlauskienė. 

Aurelija Arlauskienė. V. Žukauskio nuotraukaA. Arlauskienei V. Gedgaudo premija paskirta už knygą „Operos legenda Irena Milkevičiūtė“. Operos solistė I. Milkevičiūtė žavėjo klausytojus išskirtiniu balsu. Ji atliko įsimintinus vaidmenis operose „Madam Baterflai“, „Bohema“, „Turandot“, „Traviata“, „Trubadūras“, „Karmen“, „Otelas“„ „Makbetas“, „Eugenijus Oneginas“, „Pikų dama“ ir daugelyje kitų. Scenoje ji praleido daugiau nei keturiasdešimt metų ir yra laikoma neatsiejama Lietuvos operos istorijos dalimi.

Kaip rašoma knygos pristatyme, A. Arlauskienė, rengdama knygą, kalbino I. Milkevičiūtės kolegas, studentus, kitus solistus, su kuriais jai teko dainuoti, muzikologus, spektaklių režisierius. Biografinę knygą parengusi A. Arlauskienė už savo analitinius straipsnius bei knygas buvo įvertinta ne viena prestižine premija.

V. Gedgaudo premija yra Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos kasmetinis apdovanojimas, skiriamas už praėjusių metų turiniu ir forma išskirtinius spaudos tyrinėjimus, radijo, televizijos, interneto ir fotožurnalistikos darbus. Ši premija skiriama nuo 1997 metų. V. Gedgaudo premiją finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Sveikiname knygos autorę ir knygos heroję!