EN

Sauja žvaigždžių

Cynthia Lord


Vertėja Iš anglų kalbos vertė Kristina Tamulevičiūtė
Dailininkė Viršelį lietuviškam leidimui pritaikė Dalia Kavaliūnaitė
Žanras Romanas
Leidimo metai 2023
Psl. skaičius 200
Įrišimas Kietas
Matmenys 14x21x22 mm
Brūkšninis kodas 9786094803642


– Prisimeni tą dieną, kai supomės stovykloje? Iš pradžių aš bijojau, o tada šį tą supratau. Nereikia būti labai drąsiai, kad imtumeisi drąsių dalykų. Ir lašelis drąsos gali užgniaužti baimę. Duok ranką.

Salma ištiesė ranką. Jai ant delno padėjau kumštį ir atgniaužiau jį.

– Drąsą įsivaizdavau kaip akmenėlį. Štai jis, paimk.

Vieną popietę aklas Lilės šuo išsineria iš antkaklio ir pasileidžia skuosti per neaprėpiamus mėlynių laukus. Laimė, Salmai pavyksta jį prisivilioti savo priešpiečiais ir sustabdyti. Taip užsimezga Lilės ir Salmos draugystė. Paaiškėja, kad šuns gelbėtoja – migrantų darbininkų dukra, su šeima atvykusi į Rytų Meiną mėlynių rinkimo sezonui.  

Nors mergaičių draugystė trunka tik vieną vasarą, ji driekiasi nuo laukų iki žvaigždynų. Kartu dažydamos laukinių bičių namelius, draugės dalijasi slaptais troškimais: parduodama juos, Lilė tikisi sutaupyti savo augintinio akių operacijai, o Salma svajoja dalyvauti mėlynių karalienės konkurse ir laimėtą prizą skirti būsimoms studijoms. Bet ar atvykėlė Salma turi teisę dalyvauti vietiniame konkurse? Vienas kitą vejantys įvykiai patikrins, ko verta tikra draugystė.

Amerikiečių vaikų ir paauglių rašytoja Cynthia Lord pristato jautrų romaną apie meilę, pasiaukojimą ir drąsą būti savimi. Jos pasakojimas nukels į mėlynėmis apaugusius Rytų Meino laukus, vandenyno pakrantę ir nuostabiai nerūpestingą vasarą.

 JUMS TAIP PAT PATIKS