EN

Drugy, mano drauge

Ramunė Brundzaitė


Žanras eilėraščiai
Leidimo metai 2013
Psl. skaičius 88 p.
Įrišimas minkštas
Matmenys 20 cm x 13 cm x 0.7 cm
Brūkšninis kodas 9789986397625


2013 metų „Pirmosios knygos" konkurso viena iš dviejų poezijos nugalėtojų. Pasaulį bandoma prisijaukinti švelnumu ir ilgesiu, suvokti šio visuotinio jausmo įtampas, dramatizmą, išlukštenti tinkamus vaizdus ir metaforas. Subtili meilės lyrika, nedemonstruojanti pojūčio ir ego.

„Gimiau Vilniuje 1988-ųjų pavasarį. Augau Pavasario gatvėje. Baigusi mokyklą studijavau lietuvių filologiją ir italų kalbą. Po to atsidūriau Udinėje – mieste netoli Venecijos. Kai gyvenau Italijoje, sapnuodavau Vilnių. Po pusės metų grįžau. Liūdėjau. Sapnuodavau Italiją. Įstojau studijuoti intermedialių literatūros studijų magistro. Išmokau daug tarptautinių žodžių. Eilėraščius rašyti pradėjau išgyvendama niūrią, gotišką paauglystę. Dabar mokau italų kalbos kitus. Bandau derinti netaisyklingųjų veiksmažodžių asmenavimą su pasakojimais apie Mikelandželą, gražius kraštovaizdžius ir skanų maistą." – Ramunė Brundzaitė.

2013 m. už eilėraščių rinkinį autorė pelnė Jaunojo jotvingio apdovanijomą, teikiamą už geriausią jauno autoriaus (iki 35 metų amžiaus imtinai) originaliosios poezijos, verstinės poezijos ar poezijos kritikos knygą, išleistą per pastaruosius dvejus metus. Taip pat už eilėraščių rinkinį autorė pelnė Vilniaus miesto mero premiją, teikiamą už poeziją apie Vilnių.JUMS TAIP PAT PATIKS