EN

Gyvenk greitai

Brigitte Giraud


Vertėja Iš prancūzų kalbos vertė Violeta Tauragienė
Dailininkė Milena Liutkutė-Grigaitienė
Žanras Romanas
Leidimo metai 2023
Psl. skaičius 192
Įrišimas Kietas
Matmenys 20,0 x 13,0 x 2,1
Brūkšninis kodas 9786094803802


2022 m. Goncourt’ų premija

Man atrodo, kad tai, kas asmeniška, turi prasmę tik tada, kai yra susiję su kitais, kai asmeniška rezonuoja su tuo, kas bendra, su visuomene, su istorija.

Iš Brigitte Giraud kalbos per Goncourt’ų premijos teikimo ceremoniją

Šis romanas – tai įtampos kupinas, atgalinio laiko skaičiavimo formos pasakojimas. Jame autorė permąsto dramatišką savo pačios gyvenimo įvykį – 1999-ųjų birželį įvykusią motociklo avariją, kurioje žuvo jos vyras Klodas, muzikantas, muzikos apžvalgininkas, naktinio klubo vadovas.

Po dviejų dešimtmečių rašytoja iš naujo „apeina namą“, paskutinį kartą klausdama, ar galėjo įvykti kitaip – ar tragiškas įvykis buvo atsitiktinumas, likimas, o gal aplinkybių sutapimas?

B. Giraud autofikcija – ne tik subtilus, universalus pasakojimas apie mylimo žmogaus netektį ir sunkų atsigavimo laiką, ne tik grožinės literatūros ir privataus gyvenimo santaka, bet ir spalvinga Roko kartos žmonių, dešimtojo dešimtmečio Prancūzijos gyvenimo mozaika – tarsi gyvenimo būdo vadovas po santykių peripetijas su draugais ir artimiausiais, po nuomojamus ir remontuojamus būstus, aistringą domėjimąsi muzika ir motociklais.   

Iš savo dramatiškos patirties rašytoja galėjo sukurti knygą apie sielvartą, bet parašė energija trykštančią, švelnumo ir nostalgijos persmelktą romaną, teigiantį gyvenimo džiaugsmą.

Brigitte Giraud – garsi prancūzų rašytoja, kultūros žurnalistė, gimusi Alžyre, augusi ir ėjusi mokslus Lione. Ji išleido dvylika knygų, išverstų į daugiau kaip 20 kalbų, yra apdovanota Goncourt de la nouvelle, Jeano Giono premijomis, nominuota pačioms svarbiausioms Prancūzijos literatūros premijoms (Goncourt’ų, Femina, Medičių ir kt.), o 2022 m. pelnė Goncourt’ų premiją už romaną „Gyvenk greitai”.   

 

 JUMS TAIP PAT PATIKS