EN

Paukščių miegas

Tomas Vaiseta


Žanras apsakymai
Leidimo metai 2014
Psl. skaičius 128 p.
Įrišimas minkštas
Matmenys 20 cm x 13 cm x 1.1 cm
Brūkšninis kodas 9789986398134


Apsakymai, kuriuos pavadinti istoriniais būtų teisinga, bet – per siaura. Apsakymai, kuriuos pavadinti psichologiniais irgi būtų teisinga, bet irgi – per siaura. Tai ir kuria unikalų Tomo Vaisetos prozos stilių, kuriame susikerta intymiausi žmogaus išgyvenimai, slapčiausi kompleksai, tragiškiausios patirtys, fantasmagoriškiausios vizijos ir istoriniai įvykiai, kiekvienam pažįstami ir atpažįstami – iš knygų, iš tėvų ir senelių pasakojimų, iš asmeninės patirties. Taip žmoguje atsispindi epochinės istorijos slinktys.
Šiandieninės lietuvių kūrybos kontekste debiutanto proza atrodo esanti iš esmės kitoniška.

Rašytoja Renata Šerelytė teigia, kad komisija šiais metais dėl laimėtojo apsisprendė be ilgų ginčų ir diskusijų: „Autorius iš kitų neabejotinai išsiskiria savo teksto filologine kultūra, žodžio valdymu, savita teksto kompozicija ir stilistine raiška, potekstės kaip svarbios kūrinio dalies suvokimu. Manyčiau, kad tai vienas iš retų autorių, suvokiantis, kad prozininkui svarbus ne tiek įkvėpimo padiktuotas rašymo procesas, kiek sunkus, negailestingas, disciplinuotas darbas su tekstu."

Tomas Vaiseta jau dvidešimtojo „Pirmosios knygos" konkurso laimėtojas. 2014 - aisiais metais autorius apdovanotas Kazimiero Barėno literatūrine premija.

Knyga išrinkta į 2014 - ųjų metų kūrybiškiausių knygų dvyliktuką.JUMS TAIP PAT PATIKS