EN

Pakabink mėnulį

Jeanette Walls


Vertėja Helga Gavėnaitė
Dailininkė Milena Liutkutė-Grigaitienė
Žanras Romanas
Leidimo metai 2024
Įrišimas Kietas


Garsiojo romano „Stiklo pilis“ autorė.

 

Pašėlęs, veiksmo kupinas romanas apie nesutramdomą jauną moterį prohibicijos laikų Virdžinijoje.

Selė Kinkaid – iškiliausio mažo miestelio vyro, charizmatiškojo Kinkaido, visų vadinamo Hercogu, duktė. Gimusi XX a. pradžioje privilegijuotoje šeimoje Selė mažai ką prisimena apie savo motiną, mirusią po įnirtingo ginčo su Hercogu. Kai jai sukanka aštuoneri, Hercogas veda antrą kartą ir susilaukia sūnaus Edžio. Selė atsigimusi į tėvą – aštraus proto ir išradinga, o Edis – į motiną, drovus ir racionalus. Selei pamėginus mokyti jaunąjį Edį, kad taptų panašesnis į tėvą, drąsios jos pamokos baigiasi nelaimingu atsitikimu, ir Selė išvaroma gyventi savarankiškai.

Po devynerių metų ji grįžta, pasiryžusi atgauti savo padėtį šeimoje. Tačiau tai nelengva – Selė patenka į konfliktų draskomą ir teisės nepaisantį pasaulį. Ji susiduria su Didžiojo namo šešėliuose tūnančiomis paslaptimis ir skandalais, laviruoja tarp skirtingų šeimynykščių ir miestelėnų interesų ir galiausiai tampa drąsia, kartais ir suvis nutrūktgalve kontrabandininke.

Įžūli, bebaimė, atsisakanti jai primetamų ribojimų Selė Kinkaid pelnys skaitytojų simpatijas jau nuo pat knygos pradžios – pasinėrus į šį jaudinantį pasakojimą, nugurgiamą lengvai it pagrindinės veikėjos gyvenimą nulemiantis uždraustas viskis, norėsis sirgti už ją iki pat paskutiniojo puslapio.


Jeannette Walls – rašytoja ir žurnalistė, gimusi Finikse, Arizonoje. Su pagyrimu baigusi studijas Kolumbijos universiteto Barnardo koledže dirbo žurnaliste Niujorke. Išgarsėjo 2005 m. išleista prisiminimų knyga „Stiklo pilis“, kuri „New York Times “ bestselerių sąraše išsilaikė daugiau kaip aštuonerius metus, o 2017 m. buvo ekranizuota. Yra išleidusi ir dar kelias skaitytojų ir kritikų pripažinimo sulaukusias knygas.JUMS TAIP PAT PATIKS