EN

Šešėlis

Kristina Ohlsson


Vertėjas Iš švedų kalbos vertė Mantas Karvelis
Dailininkė Milena Liutkutė-Grigaitienė
Žanras Detektyvas
Leidimo metai 2023
Psl. skaičius 576
Įrišimas Kietas
Matmenys 21,0 x 14,0 x 4,6
Brūkšninis kodas 9786094804021


Detektyvas „Šešėlis“ – trečioji pasakojimų apie Augustą Strindbergą serijos knyga (pirmoji, „Audrų stebėtojas“, lietuviškai pasirodė 2022 m., antroji, „Ledlaužis“, – 2023 m.). Pagrindiniai kūrinio veikėjai – policijos detektyvė Marija Martinson ir buvęs finansininkas Augustas Strindbergas, atsikraustęs į Huvenesetą vakarinėje Švedijos pakrantėje įgyvendinti senos svajonės – atidaryti naudotų daiktų parduotuvės.
Huvenesete plieskia vasaros saulė, jūros vanduo skaisčiai žvilga, o Augustas Strindbergas ruošiasi surengti kepinių konkursą. Tačiau idilė baigiasi – lyg nelaimės pranašas atslenka tirštas rūkas. Ir paplūdimyje ant šuolių į vandenį bokštelio randamas pakaruoklis. Augusto gyvenimo draugė policininkė Marija Martinson ir jos kolegos leidžiasi į tiesos paieškas. Kas tas vyras ir kokiais keliais atsidūrė Huvenesete?
Tyrimo pėdsakai atveda į šiurpią 1989 metų vasarą, kai savo namuose Huvenesete buvo rasta nužudyta ir gabalais supjaustyta Lidija Broman.
Ar tikrai tąsyk nuteistas tikrasis žudikas ir kam yra pasiryžę siekiantieji išsaugoti praeities paslaptis?  
Tai tamsių šešėlių ir šviesios vilties kupinas pasakojimas apie tėvų ir vaikų santykius, kovą su priklausomybe, savo šaknų paieškas, senas nuodėmes ir naujus nusikaltimus.

Kristina Ohlsson – viena garsiausių švedų rašytojų, vadinama detektyvinės literatūros karaliene. Rašytoja kilusi iš Kristianstado, gyvena Stokholme. Baigusi politikos mokslus, dirbo teisėsaugoje ir Užsienio reikalų ministerijoje, ESBO Kovos su terorizmu skyriuje – patarėja Artimųjų Rytų ir Europos Sąjungos užsienio politikos klausimais. Po pirmojo romano sėkmės 2009 m. – K. Ohlsson buvo apdovanota Stabilo premija ir išrinkta į Švedijos detektyvų akademiją – ji atsidėjo vien kūrybai. Jos romanai išversti į daugelį Europos kalbų, kūriniai nuolat ekranizuojami.

 

 JUMS TAIP PAT PATIKS