EN

Lemtingi... susitikimai

Vytautas Toleikis


Dailininkė Deimantė Rybakovienė
Žanras Atsiminimai
Leidimo metai 2024


„Lemtingi... susitikimai“ – daugiasluoksnė atsiminimų knyga apie iškilias asmenybes, palikusias ryškų pėdsaką V. Toleikio asmeniniame, o ir visos Lietuvos ar kitų šalių kultūriniame ir socialiniame gyvenime. Šios pažintys aprašomos remiantis subjektyviomis patirtimis.

Tai tarsi knygos autoriaus džiazo improvizacija jo mylimos profesorės Irenos Veisaitės palinkėjimo tema. Jį, V. Toleikiui baigus Vilniaus valstybinį pedagoginį institutą, dėstytoja įrašė į Algimanto Kunčiaus fotografijų albumą „Susitikimai“ – savo buvusiam studentui palinkėjo gyvenime daug prasmingų susitikimų.

Kita vertus, tai ir savitas bildungs romanas, t. y. jaunuolio dvasinio augimo, asmenybės brandos knyga. Akivaizdu, kad aprašyti asmenys V. Toleikį veikė, formavo, o kartais ir trikdė.

 

Vytautas Toleikis (gim. 1960) – mokytojas, kultūrininkas, eseistas, visuomenininkas, skaitytojų pamėgtų atsiminimų „Pasakojimai prabudus“ (2017) autorius. Jis yra inicijavęs ir vykdęs daugybę kultūros ir švietimo projektų, skirtų romų, žydų ir kitų tautinių mažumų kultūrų atminčiai puoselėti, šiais klausimais išleidęs ir knygų, įvairiomis kultūros temomis nuolat publikuoja straipsnius ir esė.

Knygos išleidimą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.JUMS TAIP PAT PATIKS