EN

Kiaurai kūnus

Rimvydas Stankevičius


Dailininkė Deimantė Rybakovienė
Žanras eilėraščiai
Leidimo metai 2020
Psl. skaičius 120 p.
Įrišimas kietas
Matmenys 23 cm x 14.5 cm x 1.6 cm
Brūkšninis kodas 9786094801433


„Kokia yra kiekvieno mūsų sielos alcheminė formulė? Iš kokių sudėtinių dalių ta siela „padaryta“? Meilė, sąžinė, pasąmonė, nuojautos, kraujo atmintis, estetinė pajauta, kūrybiškumas?.. Kam priklauso tie balsai, nuolat vis ataidintys manyje, tavyje, kiekviename mūsų?

Šioje knygoje mėginu rasti savitą, poetinį atsakymą į šiuos klausimus. Vartus į ją netikėtai atrakino pokalbis telefonu su poetu Donaldu Kajoku, tiksliau – jo frazė, pasakyta mudviem besišnekučiuojant apie gyvenimą: „Poezija yra tai, ką kažkur kažkada jau esi girdėjęs. Bet ne iš žmogaus – iš medžių ar paukščių... “

Štai taip – rankiodamas iš savęs visa, kas ne iš žmogaus (ne tik iš medžių ir paukščių, bet ir iš kaži kokių – niekada neskaitytų, bet vis tiek šnabždančių mums knygų, kaži kokių – niekieno dar nenutapytų, bet jau tarsi regėtų paveikslų, nesukurtos, neatliktos, bet vis tiek skambančios muzikos) nejučia parašiau šią knygą, kurią laikau taip pat ir vienu svarbiausių kūrinių viso mano kūrybinio kelio kontekste“, – Rimvydas Stankevičius.

„Kiaurai kūnus“ – devintoji daugelio literatūros premijų laureato, poeto Rimvydo Stankevičiaus poezijos knyga.

Knygos išleidimą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Premijos, nominacijos
  • 2020 m. už knygą „Kiaurai kūnus“ Rimvydas Stankevičius įvertintas Jono Aisčio premija
  • Knyga įtraukta į 2020 m. Kūrybiškiausių knygų dvyliktuką


JUMS TAIP PAT PATIKS