EN

Sidabrė

John le Carré


Vertėjas iš anglų kalbos vertė Gediminas Pulokas
Dailininkas Dovydas Čiuplys
Žanras romanas
Leidimo metai 2023
Psl. skaičius 240 p.
Įrišimas kietas
Matmenys 21.7 cm x 14.5 cm x 2.5 cm
Brūkšninis kodas 9786094803482

14,00 €
11,00 €

Džulianas Londslis išsižadėjo prestižinio darbo Londono Sityje dėl paprastesnio gyvenimo – dabar jis knygynėlio savininkas nedideliame Anglijos pajūrio mieste. Netrukus pas jį užsuka paslaptingas lankytojas. Jo vardas Edvardas, jis lenkų kilmės ir gyvena Sidabrėje – dideliame name miestelio pakraštyje. Edvardas įtartinai daug žino apie Džuliano šeimos gyvenimą ir per karštai domisi naujuoju jo verslu.

O tuo metu britų žvalgybos vadovybė sužino apie itin slaptos informacijos nutekėjimą ir imasi tyrimo, atvesiančio į tą patį nuošalų pajūrio miestelį...

Romanas „Sidabrė“ – didžio mūsų epochos kronikininko Johno le Carré kūrinys, pasakojantis apie tai, kaip visuomeninė pareiga susiduria su asmeninėmis moralinėmis nuostatomis, o naivumas – su patirtimi. Knygoje, be kita ko, mėginama atsakyti į klausimą, kiek mes iš tiesų skolingi žmonėms, kuriuos mylime.

John le Carré (tikr. David Cornwell, 1931–2020) – vadinamojo šnipų romano klasikas, buvęs žvalgybininkas, darbą Didžiosios Britanijos saugumo struktūrose kadaise išmainęs į rašytojo plunksną. Jis parašė per dvidešimt romanų, nemaža dalis iš jų buvo ekranizuoti.

„Sidabrė“ – paskutinis rašytojo romanas, išleistas jau po jo mirties ir sulaukęs išskirtinio dėmesio.

Le Carré romanai puikūs, nes jie absoliučiai tikslūs emociškai ir psichologiškai.

New York Times Book Review

Neprilygstamas savojo laiko – o turbūt ir visų laikų – šnipų romanų autorius.

Time

Į kokios rūšies literatūrą bežvelgtume, Le Carré yra vienas geriausių romanistų.

Vanity FairJUMS TAIP PAT PATIKS