EN

Apeigos stebykloje

Almis Grybauskas


Dailininkė Deimantė Rybakovienė
Žanras Novelės, noveletės, etiudai
Leidimo metai 2023
Psl. skaičius 116
Įrišimas Kietas
Matmenys 20,0 x 13,0 x 1,2
Brūkšninis kodas 9786094804007

12,00 €

Šioje trumposios prozos knygoje – pasakojimai, kurių vyksmas daugiau vidinis, tiek pat tikroviškas, kiek ir įsivaizduotas, kituose – priešingai, labiau išorėn, į veiksmą orientuotos istorijos, susijusios su įvairios kilmės ritualais.

Knygos tekstuose pasitelkiami pasakos, (pseudo)istorizmo, maginės fantastikos elementai. Stilistiškai koncentruojamasi ne tiek į kalbinę raišką, tropus, o labiau į fabulą, veiksmą ir jo dinamiką, stengiantis žadinti skaitytojo vaizduotę, įskelti analogijas su archetipiniais personažais bei siužetais.

Beveik visų tekstų veiksmas vyksta Vilniuje, autoriaus vaikystės Ariogaloje arba išgalvotoje, „laboratorinėje“ erdvėje. Chronologiškai pasakojimo laikas driekiasi nuo istorinių amžių (pvz., XVII a.) iki šių dienų ir net į ateitį.

Almis Grybauskas – poetas, prozininkas, vertėjas. Išvertė poezijos ir prozos iš latvių, vokiečių, čekų, slovakų, lenkų, prancūzų, ukrainiečių kalbų. 2001 m. tapo pirmuoju Lietuvių PEN centro teikiamo „Metų vertėjo krėslo“ savininku. 2007 m. už eilėraščių knygą „Apžvalgos spiralė“ apdovanotas Jotvingių ir Vilniaus mero premijomis. 2007 m. autoriaus eilėraščių knyga „Žuvys“ buvo įtraukta į Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto skelbiamą kūrybiškiausių metų knygų dvyliktuką. 2018 m. A. Grybauskas tapo festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatu už eilėraščių rinkinį „Toli blizga“.

Knygos išleidimą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.JUMS TAIP PAT PATIKS