EN

Ruduo / su defektais

Ali Smith


Vertėja iš anglų kalbos vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė
Dailininkė Milena Liutkutė-Grigaitienė
Žanras romanas
Leidimo metai 2018
Psl. skaičius 248 p.
Įrišimas kietas
Matmenys 21.7 cm x 14.5 cm x 2.5
Brūkšninis kodas 9786094800504


Su viršelio defektais: lipdukų klijai, įbrėžimai.

ĮSTABUS PASAKOJIMAS APIE SENATVĘ, LAIKĄ IR MEILĘ

Ruduo. Laikas miglų, gausos sultingų vaisių. Du seni bičiuliai – šimtametis Danielis ir 1984-ųjų gimimo Elizabet – kalbasi apie praeitį, ateitį, paveikslus, vardus, melą ir atmintį. O tuo metu Jungtinė Karalystė – labai susiskaldžiusi po ką tik nutikusio lemtingo istorinio įvykio. Dviejų skirtingų kartų bičiulių ryšys – lyg atsvara eižėjančiam ir svetimėjančiam pasauliui.

Šis įstabių apmąstymų apie turtų, pasiekimų ir nuopelnų prasmę kupinas romanas – pirmoji metų laikams skirto Ali Smith knygų ketverto dalis. Kas mes esame? Kas mus formavo? Šekspyriškas kandus sąmojis, kytsiška melancholija, gaivališka septintojo dešimtmečio poparto energija. Po skirtingus laikus klaidžiojantis „Ruduo" pasakoja apie senatvę, laiką ir meilę. O metų laikai, kaip visada, keičia vienas kitą.

Ali Smith – savito stiliaus, į ne vieną dešimtį pasaulio kalbų verčiama, daugybę prestižinių premijų pelniusi škotų rašytoja, šiuolaikinės literatūros grandė. Net keturis kartus buvo nominuota vienai svarbiausių anglosaksiškame pasaulyje „Man Booker" premijai. Pastarąjį kartą, 2017 m., – būtent už šį romaną.

Knygos išleidimą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.JUMS TAIP PAT PATIKS