EN

Nesiartinkite prie Gretos

Susanne Abel


Vertėja iš vokiečių kalbos vertė Laima Kuprienė
Dailininkė Milena Liutkutė-Grigaitienė
Žanras romanas
Leidimo metai 2022
Psl. skaičius 544 p.
Įrišimas kietas
Matmenys 21.7 cm x 14.5 cm x 5.1 cm
Brūkšninis kodas 9786094803406

16,00 €
11,00 €

ŠIRDĮ VERIANTIS PASAKOJIMAS APIE NELENGVĄ KELIŲ KARTŲ LIKIMĄ

Žinomas Kelno žinių vedėjas Tomas Monderatas nerimauja dėl mamos. Ilgaamžė Greta Monderat vis dažniau užsimiršta, Alzheimerio liga palengva glemžiasi jos atmintį. Bet tai, kas iš pradžių trikdo patogų sūnaus gyvenimą, netrukus tampa netikėta dovana – Greta prabyla apie savo gyvenimą: vaikystę Rytų Prūsijoje, bėgimą nuo rusų kareivių, dingusio tėvo ilgesį ir sėkmę Heidelbergo juodojoje rinkoje.  

Sūnui į rankas paėmus tamsiaodės mergaitės nuotrauką, mama nutyla... Kas toji mergaitė? Nuo šios lemtingos paslapties priklauso ir paties Tomo laimė.  

Šiame romane jautrios kartų traumų, tapatybės temos meistriškai įpinamos į motinos ir sūnaus istorijas, kurios nukels skaitytoją į XX amžiaus penkto dešimtmečio Rytų Prūsiją, šešto dešimtmečio Heidelbergą, šių dienų Kelną ir Naująjį Orleaną.

Tai širdį veriantis pasakojimas apie nelengvą kelių kartų likimą fanatizmo paženklintoje pokario Vokietijoje.

Susanne Abel, gyvenanti ir dirbanti Kelne, savo profesinį kelią pradėjusi kaip mokytoja ir lėlininkė, vėliau pasuko į televiziją. Po studijų Vokietijos kino ir televizijos akademijoje ji tapo žinoma televizinės dokumentikos kūrėja. Jos debiutinis romanas „Nesiartinkit prie Gretos“ sėkmingai įsitvirtino Vokietijos bestselerių sąraše.JUMS TAIP PAT PATIKS