EN

Aš sėdėjau Stalinui ant kelių

Markas Zingeris


Dailininkas Zigmantas Butautis
Žanras romanas
Leidimo metai 2017
Psl. skaičius 424 p.
Įrišimas kietas
Matmenys 21.7 cm x 14.5 cm x 3.7 cm
Brūkšninis kodas 9789986399391


Nostalgiškas žmogaus gyvenimo epas.

Lietuvos teatrams skirtų amerikietiškų miuziklų vertėjui Jašai Bliuminui diagnozuojama širdies liga. Prieš guldamasis ant operacinio stalo, jis mintimis grįžta į savo stulbinančią praeitį. Ir atveria mums ištisą margaspalvę epochą. Vaikystėje gabus berniukas, laimėjęs Maskvoje skaitovų konkursą, buvo pasodintas Stalinui ant kelių ir atsidūrė milžiniškais tiražais leidžiamų vaikų žurnalų viršeliuose, sovietinės tikrovės paženklintoje paauglystėje suliepsnojo meile repatriantei brazilei, o galiausiai su tūkstantine minia lemtingą naktį stojo ginti Lietuvos.

Tai epinis nostalgiškas pasakojimas apie senovinę „Kauno Lietuvos" šeimą ir nenumaldomas aplinkybes, lemiančias žmogaus gyvenimo kelią. Romanas išsiskiria pastabumu menkiausiai detalei ir šiurkščiai švelniomis intonacijomis, kurios primena personažų pamėgto džiazo instrumento – saksofono – skambesį.

Rašytojas, poetas, dramaturgas, vertėjas Markas Zingeris yra trijų poezijos rinkinių, apsakymų rinktinės ir keturių romanų autorius. 2013 m. apdovanotas Riterio kryžiaus ordinu už kūrybą ir kultūrinį darbą.

Premijos, nominacijos
2018 m. už romaną „Aš sėdėjau Stalinui ant kelių“ autorius apdovanotas Liudo Dovydėno premija.


JUMS TAIP PAT PATIKS