Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa

Svetainė sukurta įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos NVO fondo remiamą paprojektį „Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos modernizacija ir plėtra“.

2018 Spalis
P A T K P Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Perkamiausios knygos
Neregimieji
Roy Jacobsen
Nominuotas 2017 m. Man Booker International premijai 
8.50 €
Ei, čia mano baubas!
Amanda Noll
Dar viena istorija apie baubus po lova!
6.50 €
Food Pharmacy / Maisto farmacija
Lina Nertby Aurell ir Mia Clase
Naujas požiūris į maistą
11.50 €

10 metų kartu su Alytaus šv. Benedikto gimnazija

10 metų kartu su Alytaus šv. Benedikto gimnazija 2015-04-29

Neiki prieky manęs,

Nes galiu nepasekti.

Neiki man iš paskos,

Nes galiu nenuvesti.

Tiesiog eiki greta

Ir būk mano draugas.

Albert Camus

 

Mūsų gimnazija jau 10 metų bendradarbiauja ir draugauja su Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla. Tuo mes labai džiaugiamės ir didžiuojamės. Visi gimnazijoje žinojo, kad toks svarbus jubiliejus negali būti nepaminėtas.Šios prasmingos draugystės paminėjimo renginys įvyko balandžio 29 d. 13 val. Be galo džiugu, kad į dešimtmečio paminėjimą atvyko daug garbių svečių: Valentinas Sventickas, literatūros kritikas, buvęs Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos vyriausiasis redaktorius, Giedrė Šorienė, Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos direktorė, Valė Gibienė, Alytaus miesto savivaldybės vicemerė, Romualdas Zdanavičius, Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausiasis specialistas, miesto bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekininkai, lietuvių kalbos mokytojai ir mokiniai. Mus aplankė ir buvę mūsų gimnazijos mokiniai spinduliečiai: Monika Jankauskaitė, Linas Janavičius, Raminta Grigūnaitė, Rūta Minderytė, Viktorija Masiulionytė. Per pora valandų buvo prisiminti visi dvidešimt susitikimų su poetais bei rašytojais, susirinkusieji galėjo išklausyti, pajausti, dar kartą išgyventi tai, kas įvyko per dešimt metų. 
Tradicinių vertybių puoselėtojų sambūrio „Spindulys“ nariai, vadovaujami lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Irenos Leščinskienės, paruošė kompoziciją, jungiančią 2005-ųjų spalį, kada prasidėjo mūsų draugystė, su 2015-aisiais. Renginys buvo perpintas gražiausiomis eilėmis, dainomis, muzika. Vieni džiaugėsi, turėdami galimybę vėl pamatyti jau stebėtų renginių ištraukas, kitiems daug kas buvo nauja, įdomu, netikėta. Patiko stebėti tuos pačius veidus, vis mainančius ne tik aprangą, bet ir įtaigiai bei įtikinamai keičiančius intonaciją, emocijas. Kompozicijos pabaigoje scenoje susirinko visi buvę ir dabartiniai spinduliečiai bendram nusilenkimui. Į sceną tarti padėkos ir sveikinimo žodį buvo pakviesta bendradarbiavimo su Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla iniciatorė, gimnazijos bibliotekos vedėja Astra Matažinskienė.Kiek vėliau pasidžiaugti jubiliejumi buvo pakviesti ir svečiai. Tiek Giedrė Šorienė, tiek Valentinas Sventickas patikino, kad dar ilgai norės bendradarbiauti su mūsų gimnazija. Vicemerė Valė Gibienė padėkojo už gražų reginį bei palinkėjo sėkmės. Renginio pabaigoje buvusi tradicinių vertybių puoselėtojų sambūrio „Spindulys“ narė Monika Jankauskaitė kalbėjo apie susitikimų su rašytojais, poetais reikšmę jaunam žmogui. Tai buvo visai ne brukalas ar nuobodus moralas. Klausytis buvo be galo įdomu, daugelis bendraamžių dar ilgai kalbėjo apie merginos išsakytas mintis:
Ką reiškia paauglystėje ruošti kompozicijas pagal rašytojų ir poetų tekstus? Kol bendraamžiai įsimyli gatvėse, laiptinėse ir internete, tu įsimyli scenoje. Keliskart per  metus ir neretai vis kitą žmogų. Keliskart per metus tau sudaužo širdį, nes, užsidarius aktų salės durims ir išvažiavus autoriams, meilė baigiasi. O kai gyvenime nebelieka scenos, reikia iš naujo išmokti įsimylėti, niekam nematant. Ir atskirti, kada tai tikra, nes scenoj būna ryškiau ir stipriau – myli ne pats, myli tas, kieno žodžiais kalbi. Bet skauda tau ir rėkti norisi tau, ir verkti, pykti, juoktis norisi taip pat, kaip jam norėjosi tai rašant. O jis štai sėdi, šypsosi, jaučiasi gyvenime kažką pasiekęs, mokinukai deklamuoja jo eiles, jis didus poetas, paskui pasakys, kaip buvo puiku, paskaitys penkis eilėraščius, išgers kavos ir išvažiuos namo.

 

Nors renginys galbūt kažkam prailgo, tačiau niekas nesigailėjo atėjęs. Matyt, susirinkusius iki pat sielos gelmių palietė poezija, gražūs santykiai, bendrumas.

 

 

 

Gabrielė Krisiulevičiūtė, III c kl.