EN

Viskas gerai, aš dar jaunas

Vladas Rožėnas


Dailininkai Tomas S. Butkus, Dalia Kavaliūnaitė
Žanras romanas
Leidimo metai 2019
Psl. skaičius 128 p.
Įrišimas minkštas
Matmenys 20 cm x 13 cm x 1.2 cm
Brūkšninis kodas 9786094801037


DEBIUTINIS ROMANAS

Knygos veikėjas Robertas šios istorijos pradžią sutinka išsižiojęs. Ką tik išgirdo tokią savo scenarijaus kritiką, kad užsinorėjo susivynioti į antklodę ir niekada nebeišlįsti iš namų. Bet netrukus Robertas susizgrimba – kas jis, nevykėlis? Jei tik turėtų laiko, juk parašytų šedevrą. Jis ir parašys šedevrą. Aš pasitaisysiu, maldauja jis prodiuserės, kurios vienas žodis ir kuria, ir griauna karjeras, – ir gauna dvi dienas. Dvi dienas įrodyti pasauliui ir, dar svarbiau, sau pačiam, kad žadintuvų, vėluojančių troleibusų bei mokesčių deklaracijų pasaulyje yra ir kokios nors prasmės.

„Vis skaičiau tą tavo knygą, ieškojau, prie ko prikibti, kas čia negerai. Nes negali viskas tikrai būt gerai. Na nes čia tu parašei“, – Justas M., autoriaus draugas, pirmasis knygos recenzentas.

„Per 2018 metus pamečiau tris kepures ir vieną šaliką. Ir 2019 jau vieną kartą pamečiau, bet radau. Čia toks motyvacinis faktas – net jei jūs vis nesugebat prisiminti nuo stalo bare pasiimti kepurės, tai dar nereiškia, kad negalit laimėti PK konkurso. Tikėkit savim, net jei neverta“, – Vladas Rožėnas.

„Vlado Rožėno knyga pastarųjų metų PK kontekste išsiskiria intriguojančia kompozicija ir tema: pagrindinis veikėjas rašo scenarijų ir ši jo veikla virsta keistu, absurdišku procesu, kai galų gale tampa nebeaišku, ar veikėjas valdo scenarijų, ar scenarijus jį, galiausiai – ar šis procesas iš tiesų vyko. Knygoje daugybė netikėtų sąsajų ir aliuzijų, liudijančių, kad kiekvieno iš mūsų gyvenimas panašus į rašomą scenarijų, nuolat koreguojamą ir keičiamą. Banalios situacijos persipina su egzistencinėmis būsenomis, sapnai persipynę su tikrove, neretai keistesne už sapną. Tai liudija veikėjų dialogai, lyg paimti iš dar nenušlifuoto kino scenarijaus. Knygos kalba kuria tikrumo, autentiškumo įspūdį, o riba tarp tikrovės ir filmo imituojamos tikrovės, tarp pagrindinio veikėjo ir filmo veikėjo – itin trapi... o gal jos apskritai nėra“, – knygos redaktorė, rašytoja Renata Šerelytė.

Leidyklos skelbtame „Pirmosios knygos“ konkurse 2019 m. Vladas Rožėnas laimėjo pirmąją vietą prozos kategorijoje.

Knygos išleidimą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.JUMS TAIP PAT PATIKS