EN

Tariamas iš tamsos. Pokalbiai su vaikais

Vanda Juknaitė


Dailininkas Romas Orantas
Žanras Pokalbiai
Leidimo metai 2023
Psl. skaičius 176
Įrišimas Kietas
Matmenys 21 cm x 14 cm
Brūkšninis kodas 9789986394952


Ši knyga unikali. Nėra su kuo lyginti.

Žinoma rašytoja Vanda Juknaitė (knygos „Šermenys“, „Stiklo šalis“, „Išsiduosi. Balsu“ ir kt.) čia kalbasi su vaikais. Su ypatingų likimų vaikais. Nereginčiais, negirdinčiais, nusikaltusiais, sutrikusio intelekto ar šiaip sudėtingesnio gyvenimo. Sukrečianti autentika, vaikų noras ir gebėjimas kalbėtis egzistenciniais klausimais, stokojančiųjų nusiteikimas patirti būties pilnatvę – tokie bendriausi šių skirtingų pokalbių bruožai. Jie skleidžia šviesą, atkuria žodžių ir vertybių reikšmes.

Tai trečias knygos leidimas. Pirmą kartą pasirodžiusi 2007 m., ši knyga įrašyta į mokymo programą, 2011 m. išleista Izraelyje hebrajų kalba, remiantis šios knygos idėja sukurtas Giedrės Beinoriūtės filmas „Pokalbiai rimtomis temomis“.

Ginta Čingaitė: „Jie labai kitokie, – visi vaikai. Ir kiekvienas su savo aureole. Ta gyvybė, esmė, branda, pulsuojanti iš jų sužeistų širdžių, daugiausia, atrodytų, dėl fizinės negalios, yra mūsų visų, suaugusiųjų, pasaulio atspindys, jie apšviečia mūsų silpnumą ir negalią gyventi.“

 

Iš pokalbių.

Janušas: Vis tiek nebūna taip, kad jau matom, jog visai niekas niekada nepavyks. Būna kartais, kad nepavyksta iš pirmo, iš antro, iš dešimto karto, bet vis tiek kada nors gyvenime, jeigu tu tą tikslą užsibrėžei ir siaubingai tokia didžiulė jėga tave traukia prie jo, nori tu tą padaryti, tau visada būtinai pasiseks.

Loreta: Man gyvenime viskas yra brangu. Ir skausmas. Ir labai didelis skausmas man yra brangus. Man brangus net mažas akmenukas.

V. J.: Kaip tu manai, kodėl tiek daug žmonių nevertina gyvenimo?

Loreta: Gal jie nori kažko daugiau už gyvenimą. Bet už gyvenimą daugiau nieko nėra. Nėra nieko daugiauJUMS TAIP PAT PATIKS